Menu

Królowa składa kondolencje rodzinom ofiar i dziękuje tym, którzy zatrzymali sprawcę

Królowa składa kondolencje rodzinom ofiar i dziękuje tym, którzy zatrzymali sprawcę
Królowa Elżbieta zareagowała dzisiaj na tragiczne zajście na London Bridge. (Fot. Getty Images)
Brytyjska królowa Elżbieta II przekazała w sobotę wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym w wyniku piątkowego ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim, a także wyraziła uznanie dla osób, które pomogły w powstrzymaniu napastnika.
Reklama

"Książę Filip i ja ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o ataku terrorystycznym na Moście Londyńskim. Przesyłamy nasze myśli, modlitwy i głębokie wyrazy współczucia wszystkim tym, którzy stracili swoich bliskich, i wszystkim, którzy zostali dotknięci wczorajszą okropną przemocą" - przekazała królowa w oświadczeniu.

"Przekazuję wielkie podziękowania policji i służbom ratunkowym, a także tym dzielnym osobom, które naraziły swoje życie, aby bezinteresownie pomóc i chronić innych" - dodała Elżbieta II.

Jak podał dzisiaj dziennik "The Times", jedną z osób, które pomogły powstrzymać terrorystę, był Polak o imieniu Łukasz, pracujący w budynku, gdzie rozpoczął się atak. Do walki z terrorystą użył on półtorametrowego kła narwala.

W ataku zginęły dwie osoby - kobieta, której nazwiska jeszcze nie podano do publicznej wiadomości oraz 25-letni absolwent Cambridge, Jack Merritt. Ponadto trzy osoby zostały ranne.

Sprawcą był 28-letni Usman Khan, który wcześniej został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku.

Czytaj więcej:

Atak terrorystyczny na London Bridge. Są ofiary

Policja: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

Atak na London Bridge: Polak jednym z bohaterów, którzy powstrzymali terrorystę

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama