Menu

Królowa składa kondolencje rodzinom ofiar i dziękuje tym, którzy zatrzymali sprawcę

Królowa składa kondolencje rodzinom ofiar i dziękuje tym, którzy zatrzymali sprawcę
Królowa Elżbieta zareagowała dzisiaj na tragiczne zajście na London Bridge. (Fot. Getty Images)
Brytyjska królowa Elżbieta II przekazała w sobotę wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym w wyniku piątkowego ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim, a także wyraziła uznanie dla osób, które pomogły w powstrzymaniu napastnika.
Reklama

"Książę Filip i ja ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o ataku terrorystycznym na Moście Londyńskim. Przesyłamy nasze myśli, modlitwy i głębokie wyrazy współczucia wszystkim tym, którzy stracili swoich bliskich, i wszystkim, którzy zostali dotknięci wczorajszą okropną przemocą" - przekazała królowa w oświadczeniu.

"Przekazuję wielkie podziękowania policji i służbom ratunkowym, a także tym dzielnym osobom, które naraziły swoje życie, aby bezinteresownie pomóc i chronić innych" - dodała Elżbieta II.

Jak podał dzisiaj dziennik "The Times", jedną z osób, które pomogły powstrzymać terrorystę, był Polak o imieniu Łukasz, pracujący w budynku, gdzie rozpoczął się atak. Do walki z terrorystą użył on półtorametrowego kła narwala.

W ataku zginęły dwie osoby - kobieta, której nazwiska jeszcze nie podano do publicznej wiadomości oraz 25-letni absolwent Cambridge, Jack Merritt. Ponadto trzy osoby zostały ranne.

Sprawcą był 28-letni Usman Khan, który wcześniej został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku.

Czytaj więcej:

Atak terrorystyczny na London Bridge. Są ofiary

Policja: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

Atak na London Bridge: Polak jednym z bohaterów, którzy powstrzymali terrorystę

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   30 listopada 2019, 18:24

   Ani królowej ani Borysowi nie przechodzi przez gardło Polak ! Boris kłamca i królowa ...........

  • Mengele
   30 listopada 2019, 19:48

   Ten kraj zasłuzyl na mordobicie w zamian za to co zrobil w histri swojej innym.

  • Co za Bzury
   30 listopada 2019, 20:50

   Królowa jest dosłownym obrazem tego żenującego kraju i rodowitych fałszywych Anglików . Polak , obywatel UE który coraz gorzej się czuje w tym kraju przez nagonkę polityczną i media powstrzymuje islamskiego terrorystę który został wypuszczony przez angielski wymiar sprawiedliwości ... Ten kraj jest żenujący .
   Jeżeli ktoś nie oglądał filmu "Idiokracja" to serdecznie polecam to jest obraz jak Anglia będzie wyglądać za kilka lat , kraj idiotów .....

  • Drakus
   30 listopada 2019, 21:28

   Gdyby był nr. konta dla Bohaterów to mieszkańcy sami by ich wynagrodzili. ISIS na pewno zadba o rodzinę tego terrorysty,. On wcześniej za nich siedział, a teraz za sprawę oddał życie. Dziękujemy panu Łukaszowi za bohaterstwo!.

  • Polus
   30 listopada 2019, 21:52

   Ustawka sluzb jak zwykle. Szkoda ze zabijaja ludzi zeby odwrocic uwage od rzeczy waznych. Ale te czasy sie koncza i wszyscy zostana rozliczeni

  • Do Eli Maszkiewicz
   30 listopada 2019, 22:27

   wszedzie pisza o pomocy Lukasza na pierwszych stronach, dzieki niemu schwytano tego zlego.Po co sie napinasz jak plandeka na zuku ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.01.2020
  GBP 5.031 złEUR 4.246 złUSD 3.831 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama