Menu

Królewska garderobiana zdradza sekrety Elżbiety II

Królewska garderobiana zdradza sekrety Elżbiety II
Garderobiana Angela Kelly od lat jest bliską przyjaciółką królowej. Na zdjęciu - pierwsza po lewej stronie. (Fot. Getty Images)
Odpowiedzialna za projektowanie strojów dla samej królowej Angela Kelly napisała książkę, w której przedstawiła kulisy swoich lat pracy jako oficjalnej krawcowej. Jak informuje BBC, kobieta miała bliskie relacje z Elżbietą II.
Reklama

Publikacja Angeli Kelly jest wyjątkowa, ponieważ autoryzowała ją sama królowa - zauważają media.

Książka "The Other Side of the Coin: The Queen, The Dresser and the Wardrobe" już teraz stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, ponieważ zdradza kilka mało znanych szczegółów z życia monarchini. Pięć z nich opublikował już magazyn "Hello".

Królowa zatrudnia kogoś do rozchodzenia butów

Królowa nie ma czasu na to, aby rozchodzić nowe buty - robi to ktoś za nią. (Fot. Getty Images)

W swojej książce Angela Kelly, która ubiera królową od 2002 r., potwierdza doniesienia, że ​​królowa zatrudnia królewskiego asystenta do chodzenia w nowych butach, które - w innym przypadku - mogłyby obcierać stopę. Jednym z takich asystentów jest właśnie autorka książki.

"Królowa nie ma czasu na niewygodne buty, a ponieważ dzielimy ten sam rozmiar stopy, tak jest po prostu najlepiej" - przekazała.

Królowa była zachwycona żartem z udziałem Daniela Craiga podczas London Olympics 2012

Propozycja, aby Elżbieta II pojawiła się w skeczu wraz z Danielem Cragiem jako Jamesem Bondem, nie była podobno zbyt długo rozważana - informuje autorka książki. Królowa miała rzekomo zgodzić się na żart "po pięciu minutach od usłyszenia propozycji".

Słynny "skok Elżbiety II z helikoptera" miał być wzbogacony krótką przemową. "Oczywiście, że muszę coś powiedzieć" - miała odpowiedzieć Elżbieta II i wybrać frazę "Dobry wieczór panie Bond".

Jak ocenia Angela Kelly, dyrektor całego skeczu podobno "o mało nie spadł z krzesła, kiedy usłyszał, że królowa zgodziła się na propozycję".

Royal Ascot to nie tylko konie

Kapelusz królowej Elżbiety II podczas Royal Ascot to obiekt zainteresowania setek tysięcy Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)

Coroczny występ Królowej w Royal Ascot to długo wyczekiwany moment przez wielu Brytyjczyków. Autorka książki zdradza, że w evencie chodzi nie tylko o konie, ale również o ubiór królowej, a konkretniej o kapelusz - firmy bukmacherskie oferują zakłady o to, jaki będzie jego kolor.

Po tym, jak królowa dowiedziała się, że taki zakład został postawiony po raz pierwszy, osobiście spotkała się z właścicielem sieci bukmacherskiej Paddy Power. Razem ustalili pewne zasady, aby zniwelować ryzyko oszustwa - uzgodnili, do kiedy będzie można stawiać zakłady i jak zabezpieczyć kapelusz, aby jego kolor nie wyciekł zbyt wcześnie.

Powitanie Michelle Obamy uściskiem było "naturalnym odruchem"

Królowa darzy dużą sympatią Michelle Obamę. (Fot. Getty Images)

Królewska garderobiana przypomniała w książce doniesienia, iż ​​królowa "porzuciła" protokół dyplomatyczny, gdy w 2009 r. uścisnęła Michelle Obamę podczas wizyty państwowej.

"W rzeczywistości był to naturalny odruch królowej, aby okazywać uczucia i szacunek innej wielkiej kobiecie i naprawdę nie ma protokołu, którego należy przestrzegać w tym wypadku" - wskazała.

Michelle Obama wspominała to spotkanie w swojej książce "Becoming". Zdradziła, że razem z królową przyznały iż "bolą je stopy przez długi dzień chodzenia w obcasach". "Byłyśmy tylko dwiema zmęczonymi damami uciskanymi przez nasze buty" - można było przeczytać w jej książce.

Za królewską suknią do chrztu kryje się niezwykły sekret

Królewska suknia do chrztu zawdzięcza swój kolor herbacie Yorkshire Tea. (Fot. Getty Images)

Angela Kelly wyjaśniła, w jaki sposób herbata Yorkshire pomogła odtworzyć replikę królewskiej sukni do chrztu. Pierwszy raz repliki tej użyto w 2008 r. do chrztu Jamesa, wnuka królowej Elżbiety II, syna Edwarda, hrabiego Wessex i jego żony Sophie.

"Aby upewnić się, że wygląda autentycznie, farbowaliśmy ją poprzez maczanie w herbacie Yorkshire Tea" - zdradziła autorka.

"Umieściliśmy każdy kawałek koronki w małej misce wypełnionej zimną wodą i torebką z herbatą, i zostawialiśmy na około pięć minut, sprawdzając regularnie, czy kolor będzie idealny" - dodała.

Czytaj więcej:

Harry, Meghan i Archie w podróży po Afryce

Książę Harry pozywa "The Sun" i "Daily Mirror" za podsłuchy

Randstad: Co 4. Polak rozważa wyjazd z Polski

Brytyjski parlament zawieszony do mowy tronowej

Książę Harry przeprowadzi się z rodziną do Kanady?

"Puls Biznesu: Niskie zarobki szkodzą zdrowiu

Ustawy związane z Brexitem będą głównym punktem mowy tronowej

Meghan Markle na wojnie z brytyjską prasą

  Komentarze
  • Ja
   30 października 2019, 06:35

   Tyle mają brytole co radoche tego co dzieje się w tej całej rodzince królewskiej poza tym nie potrafią nawet samodzielnie decydować porażka
   Ja

  • Starsza Pani
   30 października 2019, 11:31

   Ksiazke trzeba pisac o tym ze Starsza Pani ubiera sie tak czy siak ? Kogo to obchodzi ze np musi nosic pampersy bo zaworek jej nie trzyma czy ma buty z charity shop. Wolnosc Tomku w swoim domku.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama