Menu

Kraków: Para usypiała i okradała obcokrajowców w klubach nocnych

Kraków: Para usypiała i okradała obcokrajowców w klubach nocnych
Para przestępców działała na terenie Krakowa. (Fot. Getty Images)
Krakowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 19-letnią kobietę i jej 33-letniego kompana - taksówkarza, którzy w klubach wyszukiwali obcokrajowców, by następnie ich uśpić przy pomocy drinka ze środkami psychoaktywnymi, a potem okraść, otumanić gazem i pobić.
Reklama

"W tej chwili podejrzani są przesłuchiwani w prokuraturze i trwają ustalenia w przedmiocie ich tymczasowego aresztowania. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności" – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Przestępczy duet – 19-latka i 33-letni taksówkarz z Krakowa – działał od początku sierpnia, według ustalonego schematu.

Para wyszukiwała obcokrajowców, bawiących się w klubach nocnych w centrum Krakowa. Ofiara częstowana drinkiem z zawartością środka psychoaktywnego, traciła świadomość. Gdy środek zaczynał działać – kobieta wychodziła z otumanionym mężczyzną na zewnątrz, gdzie pod lokalem w taksówce czekał wspólnik kobiety. Następnie okradali cudzoziemca w pojeździe. Ich ofiary pochodziły m.in. z USA, Ukrainy, Arabii Saudyjskiej, Francji.

"Sprawcy nie przebierali w środkach. 33-latek był brutalny – używał wobec pokrzywdzonych gazu. Bijąc ich wmawiał, że próbowali zgwałcić 19-letnią kobietę. Następnie ofiara była wyrzucana z pojazdu na obrzeżach miasta" – opisywał rzecznik prasowy policji.

8 sierpnia ofiarą przestępczego duetu padł obywatel Stanów Zjednoczonych. W klubie nocnym 19-latka zabawiała swoją ofiarę, tak aby wzbudzić sympatię i zaufanie. Zawarcie nowej szybko rozwijającej się znajomości oraz wizja upojnej nocy świętowane były alkoholem.

Para wyszukiwała obcokrajowców, bawiących się w klubach nocnych w centrum Krakowa. (Fot. Getty Images)

Wykorzystując chwilę nieuwagi Amerykanina, kompan kobiety dosypał do drinka turysty środki psychoaktywne. Gdy substancja zadziałała i mężczyzna zaczął tracić kontakt z rzeczywistością, został wyprowadzony z lokalu do czekającej już pod klubem taksówki. W tym samochodzie został okradziony, a na koniec potraktowany przez "taksówkarza" gazem, który próbował wmówić mężczyźnie, że ten usiłował zgwałcić 19-latkę. Pokrzywdzony został wyrzucony z samochodu, a gdy doszedł do siebie, zgłosił napad w komisariacie policji.

W podobny sposób został okradziony obywatel Ukrainy. Kilka dni później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie – tym razem celem pary, kolejno padł obywatel Arabii Saudyjskiej.

Policyjne ustalenia, obserwacje lokali w rejonie Starego Miasta i monitoring doprowadziły 28 sierpnia do zatrzymania przestępczego duetu na gorącym uczynku.

Policjanci przystąpili do akcji w momencie, gdy para podróżowała taksówką wraz z dwoma Francuzami. Zatrzymana 19-letnia kobieta i jej 33-letni kompan byli zaskoczeni widokiem interweniujących funkcjonariuszy. Natomiast obcokrajowcy znajdowali się pod silnym działaniem środków odurzających, w związku z czym jeden z nich został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, taksówka nosząca oznaczenia jednej z krakowskich korporacji należała do zatrzymanego, który ma taksówkarską licencję. Zabezpieczono przy nim tabletki, które zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie celem dalszych badań.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. Jeżeli okaże się, ze zabezpieczona substancja mogła wywołać nieodwracalne skutki zdrowotne, zagrożone nawet utratą życia - para może usłyszeć dodatkowe zarzuty.

Policjanci ustalają, czy przestępcza para mogła dokonać więcej tego typu przestępstw.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama