Menu

Kraków Airport w grudniu przekroczy próg 8 mln obsłużonych pasażerów

Kraków Airport w grudniu przekroczy próg 8 mln obsłużonych pasażerów
W zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników oferuje ponad 130 regularnych połączeń z Krakowa. (Fot. Facebook/Kraków Airport)
Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice spodziewa się, że w grudniu przekroczy, po raz pierwszy w swojej historii, próg 8 mln obsłużonych pasażerów w ciągu roku. Od początku roku lotnisko odprawiło 7,697 mln osób, z czego 682,4 tys. w listopadzie.
Reklama

Dynamika wzrostu w listopadzie wyniosła 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku.

Jak podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, szansą na dalszy wzrost ruchu pasażerskiego jest włączenie Polski do ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych. Krakowskie lotnisko posiada obecnie bezpośrednie połączenie do Chicago, realizowane trzy razy w tygodniu przez PLL LOT.

Od połowy przyszłego roku narodowy przewoźnik uruchomi loty do Nowego Jorku raz w tygodniu i zwiększy do pięciu liczbę połączeń do Chicago. W tym samym czasie amerykańska linia lotnicza American Airlines zacznie latać pięć razy w tygodniu między Chicago i Krakowem.

"Połączenia te stają się wielką szansą dla turystyki i rozwoju gospodarczego i biznesowego Małopolski" - wskazał Włoszek.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. (Fot. Facebook/Kraków Airport/Renata Karpińska)

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej.

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska oferuje ponad 130 regularnych połączeń.

Czytaj więcej:

Kraków Airport z rekordową liczbą pasażerów

LOT poleci z Krakowa do Nowego Jorku

Kraków Airport obsłużył w październiku prawie 789,2 tys. osób

Awaryjne lądowanie Ryanair w Krakowie. 183 osoby na pokładzie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama