Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Królowa nie przyjęła nagrody dla seniora roku. Czuje się zbyt młodo

Królowa nie przyjęła nagrody dla seniora roku. Czuje się zbyt młodo
95-letnia monarchini podkreśliła, że każdy ma tyle lat, na ile się czuje... (Fot. Getty Images)
Brytyjska królowa Elżbieta II w tym roku skończyła 95 lat, lecz cały czas jest młoda duchem. Jak podały brytyjskie media, monarchini 'grzecznie, ale stanowczo' odmówiła przyjęcia nagrody dla seniora roku, ponieważ uważa, że nie spełnia kryteriów.

Reklama
Reklama

Gyles Brandreth, przewodniczący kapituły przyznającej nagrodę Oldie of the Year, latem wysłał do list do prywatnego sekretarza królowej Edwarda Younga z pytaniem, czy monarchini przyjęłaby wyróżnienie.

"Jej Wysokość wierzy, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, w związku z czym Królowa nie uważa, by spełniała stosowne kryteria, aby móc przyjąć wyróżnienie, i ma nadzieję, że znajdzie Pan bardziej godnego odbiorcę" - napisał Young w odpowiedzi. Jego list zamieszczono w najnowszym numerze miesięcznika dla seniorów "The Oldie Magazine", który od prawie 30 lat przyznaje nagrodę.

Tegoroczne wyróżnienia, które wczoraj po południu wręczono w londyńskim hotelu Savoy, otrzymali prowadząca telewizyjny program kulinarny Delia Smith, prezenter muzyczny Bob Harris, Barry Humphries, Margaret Seaman, która wykonała z wełny modele pałaców królewskich, poeta i dramaturg Roger McGough, lekarze Saroj Datta i Mridul Kumar Datta oraz były piłkarz Geoff Hurst.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyła synowa Elżbiety II, księżna Camilla. Sama monarchini na wieczór miała zaplanowany udział w przyjęciu dla uczestników odbywającego się w Londynie globalnego forum inwestycyjnego.

Dziś i jutro królowa miała udać się do Irlandii Północnej, w związku z uroczystościami przypadającego w tym roku stulecia jej powstania. Otrzymała jednak zalecenie lekarskie, "aby odpocząć przez kilka następnych dni" i odwołała wizytę.

"Jej Królewska Mość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że nie będzie mogła odwiedzić Irlandii Północnej, gdzie dziś i jutro miała podjąć szereg zobowiązań. Królowa przesyła najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Irlandii Północnej i ma nadzieję na odwiedziny w przyszłości" - dodano w wydanym oświadczeniu.

Jak podaje stacja Sky News, uważa się, że zalecenie, by królowa odpoczęła, nie jest związane z koronawirusem.

Czytaj więcej:

Królowa Elżbieta II po raz pierwszy publicznie podpierała się laską

Ślimak w sałatce królowej. Jak zareagowała Elżbieta II?

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama