Menu

Koszmar polskich turystów. Są wyrzucani z hoteli

Koszmar polskich turystów. Są wyrzucani z hoteli
Najwięcej Polaków, którzy ucierpieli z powodu bankructwa Thomas Cook, znajduje się na Majorce. (Fot. Getty Images)
Polacy, którzy obecnie przebywają na wyjazdach wakacyjnych organizowanych przez firmę Neckermann, opowiedzieli o kłopotach z kontynuacją wypoczynku. Hotele, w których przebywają, żądają od nich pieniędzy za pobyt, zaś kontakt z biurem Neckermann Polska jest utrudniony.
Reklama

Dominika Knasiak, która od niedzieli spędza urlop na Majorce, podała, że utrudnienia zaczęły się w poniedziałek.

"Wszystko zaczęło się, kiedy dotarła pierwsza informacja do sieci o upadku biura podróży Thomasa Cooka, z którym związany jest Neckermann, z którego mieliśmy wykupiony pobyt. Dostaliśmy kartki od dyrekcji hotelu, że musimy we wtorek opuścić hotel do 11:00 albo pokryć jeszcze raz koszty pobytu do następnej niedzieli, czyli ok. 1 000 euro na dwie osoby" - relacjonowała polska turystka.

"Pracownicy powiedzieli nam, że jeśli nie opuścimy hotelu, wezwą policję. Opłaciliśmy nasz pobyt od niedzieli do środy do godziny 11:00, bo nie starczyło nam pieniędzy na pokrycie kosztów całości. Nie wiemy, co stanie się dalej..." - dodała.

Podobną sytuację opisał Amadeusz Kuźniarz, który przebywa od niedzieli w Hiszpanii. "Przylecieliśmy tutaj w niedzielę, w poniedziałek rano kazano się nam zgłosić na recepcję. Zostaliśmy poinformowani, że musimy zapłacić 600 euro albo opuścić hotel, bo Neckermann ogłosił upadłość" - opowiadał mężczyzna.

Za granicą wciąż przebywa ok. 3 600 Polaków, którzy kupili wycieczki z Neckermann Polska. (Fot. Getty Images)

"Neckermann Polska zapewnił nas, że to nieprawda i że możemy pozostać w hotelu, i dalej korzystać z oferty wakacyjnej. Tak też zrobiliśmy, ale obsługa hotelu nie uznała informacji od Neckermanna i zaczęła się do nas odnosić w coraz bardziej agresywny sposób. Pracownicy weszli do naszego pokoju i wymienili zamki w drzwiach" - zaznaczył.

"Powołaliśmy się na moją niepełnosprawność i w końcu otrzymaliśmy klucz do pokoju. Dzisiaj rano przyjechała rezydentka Neckermann i oznajmiła, że nic nie może zrobić oraz że musimy zapłacić, inaczej nie możemy dłużej pozostać na miejscu. W tym czasie obsługa hotelu zadzwoniła na policję, ponieważ nie chcieliśmy opuścić pokoju" - poinformował Kuźniarz.

W niedogodnej sytuacji znaleźli się także Polacy, którzy skorzystali z oferty wakacyjnej Neckermann w Turcji.

"Od trzech godzin przebywamy w hotelu ze spakowanymi walizkami. Kontaktowaliśmy się z przedstawicielem Neckermanna, który zapewnił nas, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak obsługa hotelu i tak zażądała od nas uregulowania płatności bądź opuszczenia pokoju do godz. 17:00" - opowiedziała turystka, która wybrała się na wakacje z mężem i dwójką dzieci.

"Neckermann doradził nam, żebyśmy zostali, ponieważ firma działa w tej sprawie. W tym momencie nie możemy się nawet do centrali dodzwonić" - dodała.

Koszmar klientów Thomas Cook wciąż trwa. (Fot. Getty Images)

Wczoraj firma Neckermann Polska wydała oświadczenie, że odwołuje tego dnia wyloty na Zakynthos i Majorkę, dzisiejsze wyloty do wszystkich turystycznych miejsc oraz że na 48 godzin wstrzymuje możliwość nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny.

Z kolei dzisiaj rano Neckermann Polska poinformowała, że w najbliższych dniach zarząd spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości.

"W związku z upadłością biura podróży Neckermann Polska konsulowie RP w krajach, w których przebywają polscy turyści, monitorują sytuację i są gotowi do udzielenia niezbędnej pomocy konsularnej" - zapewniło dzisiaj Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Najwięcej polskich turystów, którzy ucierpieli z powodu bankructwa turystycznej firmy Thomas Cook, udając się na urlop do Hiszpanii, znajduje się na Balearach, głównie na Majorce.

Czytaj więcej:

Biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość

Pierwsi klienci Thomasa Cooka wrócili do UK

Upadek Thomas Cook: Ryanair i Jet2 "potroiły ceny biletów w ciągu 24 godzin"

Bankructwo Thomas Cook: Szefowie firmy "zarabiali miliony"

  Komentarze
  • Ewa
   26 września 2019, 11:20

   Masakra tylko współczuć turystom.

  • Pancio
   26 września 2019, 21:27

   Hahahaha. Ale numer. Ktos zawinal grube banki i sie zmyl a biedni tyrysci zostawieni sami sobie. Dymaja nas coraz bardziej. Polusy nie widziecie?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama