Menu

Kościół Anglii: Seks tylko dla małżeństw heteroseksualnych

Kościół Anglii: Seks tylko dla małżeństw heteroseksualnych
Najnowsze wytyczne Kościoła są reakcją na nowe przepisy dotyczące związków parnterskich. (Fot. Getty Images)
Kościół anglikański stwierdził, że seks może być zarezerwowany tylko dla małżeństw heteroseksualnych, a osoby w związkach partnerskich powinny zachować seksualną abstynencję - informuje 'Metro'.
Reklama

Najnowsze wytyczne Kościoła są reakcją na nowe przepisy, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r. Według nich, pary heteroseksualne w Anglii i Walii - zamiast małżeństwa - mogą sformalizować swój cywilny związek partnerski. Wcześniej prawo zezwalało jedynie osobom tej samej płci na zawarcie związku cywilnego.

"W przypadku związków partnerskich osób przeciwnej płci oraz w przypadku związków osób tej samej płci nauczanie Kościoła na temat etyki seksualnej pozostaje niezmienione" - czytamy w oświadczeniu Izby Biskupów Kościoła Anglikańskiego.

"Dla chrześcijan małżeństwo, czyli trwający przez całe życie związek mężczyzny i kobiety, który opiera się na złożeniu uroczystych ślubów, pozostaje właściwym kontekstem dla aktywności seksualnej" - dodano.

"Dla chrześcijan małżeństwo pozostaje właściwym kontekstem dla aktywności seksualnej". (Fot. Getty Images)

Jeśli chodzi o związki partnerskie duchowni je akceptują, ale tylko jeśli jest w nich zachowana abstynencja seksualna. W ten sposób partnerzy mają dowieść, że seks nie jest jedynym fundamentem ich relacji.

"Stosunki seksualne poza małżeństwem heteroseksualnym nie odpowiadają bożemu celowi względem istoty ludzkiej" - zaznaczono.

Ton i treść wskazówek skrytykowała m.in. Jayne Ozanne, działaczka na rzecz praw osób LGBT w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zaznaczyła, że wciąż czeka z niecierpliwością na dzień, w którym "Kościół powita wszystkich wiernych z otwartymi rękami".

Czytaj więcej:

Pierwsza heteroseksualna para w UK, która zawarła związek partnerski

Małżeństwa jednopłciowe już legalne w Irlandii Północnej

  Komentarze
  • Jaro
   25 stycznia, 17:48

   I tu też księża wtrącają sie do seksu. Masakra jedna banda. O ile prościej by się żyło bez żadnych Religi. Ile mniej wojen nienawiści... Mi brak słów...

  • Watpie
   26 stycznia, 00:04

   Jak można cos takiego akceptować i jeszcze kościół który nie prowadzi prawdziwej mszy świętej tak jak my mamy w Kościele Katolickim.Jest naprawdę żarty i diabeł szaleje bo to nie jest normalne i ludzkie.To jest chore i zniewolone

  • Ja
   26 stycznia, 01:34

   Zacofanie jak za średniowiecza...

  • True 7
   26 stycznia, 08:55

   A sex to, W związku partnerskim odpowiada?Sex to w domu publicznym lub na ulicy,o czym ten kosciół piepszy???Nie ma sexu między dwojga partnerow jeśli miłość do siebie czują.Oni kochajä się.Słowo Sex wymyślił erotoman na potrzeby filmu porno.Zapamietajmy to dobrze,by na przyszłość nie ranić nikogo a I z siebie samego nie robić taniego dziwkaża.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama