Menu

Koronawirus: W Anglii i Szkocji rozszerzono nakaz noszenia maseczek

Koronawirus: W Anglii i Szkocji rozszerzono nakaz noszenia maseczek
Takie plakaty można w Anglii spotkać już nie tylko przy wejściu do metra czy innych środków transportu publicznego... (Fot. AJC/Londynek.net)
W następstwie wzrostu liczby przypadków koronawirusa na Wyspach, zakrywanie twarzy stało się od dzisiaj obowiązkowe w zamkniętych pomieszczeniach w Anglii i Szkocji. Miejsca, w których należy teraz nosić maseczki, to muzea, miejsca kultu i akwaria.
Reklama

Ponadto do listy miejsc w Anglii, gdzie obowiązują maseczki, dodano kina i domy pogrzebowe, a w Szkocji - banki i salony piękności.

Maseczki staną się również obowiązkowe od poniedziałku we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych w Irlandii Północnej.

Rozporządzenie to pojawiło się po ogłoszeniu nowych zasad dotyczących kwarantanny dla podróżujących do Wielkiej Brytanii z Belgii, Andory i Bahamów. Osoby te będą musiały przejść kwarantannę przez dwa tygodnie. Wcześniej ten sam obowiązek wprowadzono dla pasażerów z Hiszpanii i Luksemburga.

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak w maseczce podczas zakupów. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson ogłosił w zeszłym tygodniu zmiany w przepisach dotyczących zakrywania twarzy w Anglii - odłożył wówczas dalsze łagodzenie blokady ze względu na wzrost liczby przypadków zakażeń.

Ci, którzy łamią prawo dotyczące noszenia masek w Anglii, ryzykują grzywną w wysokości do 100 funtów. Brytyjski premier zapowiedział jednocześnie, że będzie "większa obecność policji" w celu zapewnienia przestrzegania przepisów.

Premier Szkocji Nicola Sturgeon ogłosiła wczoraj nowe zasady dotyczące noszenia maseczek, wyjaśniając, że "ryzyko wzrasta", ponieważ kraj łagodzi restrykcje.

W Walii i Irlandii Północnej zakrywanie ust i nosa jest obecnie obowiązkowe tylko w transporcie publicznym.

Czytaj więcej:

W UK kierowca autobusu zaatakowany, bo odmówił wejścia pasażerowi bez maski

Anglia: Przez obowiązkowe maseczki mniej klientów w sklepach

Johnson: Dalsze luzowanie restrykcji wstrzymane o co najmniej dwa tygodnie

"Skończyć z tą maskaradą". Ruch antymaskowy dotarł do Francji

Rząd UK kupił 50 mln masek, które nie nadają się do użytku

  Komentarze
  • True7
   8 sierpnia, 20:08

   Powiem szczerze,że osobiście mam w dupie nakazy rządu brytyjskiego w sprawie, noszenia masek.Namawiam dodatkowo, każdego do czynnego, nie stosowania się, do restrykcji.Pamiętajcie, wdychając tylko przez chwilę dwutlenek węgla ,sam sobie jeszcze bardziej szkodzisz.Wirusy są naturalne I potrzebne,bez jakich życie, nie było by ,możliwe wcale.

  • Haha
   8 sierpnia, 21:01

   a w UK w barach restauracjach i kawiarniach bez nakazu noszenia maseczek 🤣🤣🤣 to jest ten wirus czy go nie ma? 🤔🤣🤣

  • Krecik
   8 sierpnia, 23:17

   Wczoraj tankowalem na Shell w Peterborough i zapomnialem maski. Dopiero przy kasie zajarzylem i mowie przepraszam kasjerce. Tylko sie usmiechnela i mowi nie ma problemu... w kolejce tez nikt nie protestowal

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama