Menu

Konkurs drużynowy w Oslo. Polacy tuż za podium

Konkurs drużynowy w Oslo. Polacy tuż za podium
Polacy stoczyli zaciętą walkę o trzecie miejsce ze Słoweńcami i Japończykami. (Fot. Getty Images)
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli dzisiaj czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężyli z dużą przewagą punktową reprezentanci gospodarzy, wyprzedzając Niemców i Słoweńców.
Reklama
Reklama

Polacy stoczyli zaciętą walkę o trzecie miejsce ze Słoweńcami i Japończykami. Decydowała rywalizacja w ostatniej grupie zawodników. Dawid Kubacki oddał najdłuższy skok drugiej serii - 134,5 m, ale tylko półtora metra bliżej lądował Peter Prevc i Słoweńcy nie dali się zepchnąć z podium przez biało-czerwonych.

Oprócz Kubackiego w polskiej ekipie startowali Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch. Najrówniej skakał Stoch, uzyskując 130 i 133 m. Żyła miał lepszą pierwszą próbę - 129 m, w drugiej - tylko 124 m. Taką samą odległość osiągnął w pierwszej serii Kubacki. Odstawał od kolegów Maciej Kot, który w drużynie wystąpił po raz pierwszy od ponad roku. Uzyskał 115 i 123 m.

Na półmetku Polacy plasowali się na trzeciej pozycji, mając sporą stratę do Norwegów i Niemców, a tylko 3,1 pkt przewagi nad Słoweńcami. Drugie skoki Żyły i Kota postawiły Polaków w trudnej sytuacji, bo musieli odrabiać straty nie tylko do Słoweńców, ale i do Japończyków. Ostatecznie zajęli czwartą lokatę, o dwie pozycje wyższą niż w poprzednim konkursie drużynowym w Lahti.

"Ostatni skok był fajny, więc można się było ucieszyć, ale w pierwszym trzeba było skoczyć dwa metry dalej. Znowu moja wina" - przekazał Eurosportowi Kubacki.

Zadowolony ze swojego występu był Stoch. "Dzisiaj chciałem skoczyć bardziej treningowo. Powiodło się. Jutro też podejdę do konkursu spokojnie. Zaczyna mi się dobrze skakać" - ocenił trzykrotny mistrz olimpijski.

Bezkonkurencyjni okazali się Norwegowie, którzy wyprzedzili Niemców aż o 36,5 pkt. Gospodarze startowali w składzie: Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Daniel Andre Tande oraz Marius Lindvik.

Ze względu na obawy przed epidemią koronawirusa zawody odbyły się przy pustych trybunach.

Jutro odbędzie się konkurs indywidualny w Oslo z udziałem pięciu Polaków. Oprócz czterech z drużyny wystartuje także Jakub Wolny.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Pora na Raw Air, czyli intensywne zakończenie sezonu

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama