Kolejny triumf Anity Włodarczyk

Polka uzyskała rekord świata (Fot. Getty Images)
Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) zwyciężyła w challenge'u IAAF w rzucie młotem. Rekordzistka świata, która triumfowała także rok temu, wyprzedziła niemieckie lekkoatletki Betty Heidler i Kathrin Klaas. Siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań).

Do challenge’u zaliczane są trzy najlepsze wyniki uzyskane w wyznaczonych mityngach (nie w zawodach mistrzowskich). Włodarczyk sezon rozpoczęła później, dopiero w drugiej połowie czerwca. Przed startem w Berlinie, gdzie w niedzielę rekord globu rezultatem 79,58 odebrała Heidler. Była klasyfikowana w rankingu tylko za występy w Ostrawie (76,41) i Szekesfehervarze (75,53). Heidler wyprzedzała podopieczną Krzysztofa Kaliszewskiego o 140 cm.

W konkursie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Włodarczyk pokonała Niemkę 79,58:75,20 i otrzymała jednometrowy bonus za ustanowienie rekordu świata. Na siódmej pozycji w challenge’u, najwyższej w karierze, uplasowała się brązowa medalistka ME w Zurychu Fiodorow.

Challenge mężczyzn zakończy się niedzielnym mityngiem w Rieti. W klasyfikacji prowadzi Węgier Krisztian Pars - 243,89 przed reprezentantem Tadżykistanu Dilszodem Nazarowem - 241,37 i Pawłem Fajdkiem (Agros Zamość) - 238,53. Siódme miejsce zajmuje Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań) - 225,16.