Menu

Kolejny sztorm uderzy w Wielką Brytanię

Kolejny sztorm uderzy w Wielką Brytanię
Na wybrzeżu może wiać z prędkością do 115 km/h. (Fot. Getty Images)
Niektóre regiony Wielkiej Brytanii jeszcze nie podniosły się po Ciarze i Dennisie, a już dzisiaj w kraj uderzy kolejny sztorm o imieniu Jorge, który przyniesie ze sobą silny wiatr i obfite opady deszczu - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Jorge da się we znaki przede wszystkich mieszkańcom rejonów przybrzeżnych. Tam wiatr osiągnie prędkość do 115 km/h, a w niektórych miejscach spadnie nawet 80 mm deszczu. 

W związku z tym Met Office wydał na dzisiaj i jutro żółte ostrzeżenia pogodowe, które obejmują część Walii i północnej Anglii. 

"Pas deszczowy związany ze sztormem Jorge przejdzie dzisiaj przez Wielką Brytanię. Najwięcej, bo 60-80 mm opadów spadnie w części Walii i północnej Anglii. To właśnie tam wiele terenów zostało zalanych dwa tygodnie temu podczas sztormu Dennis" - informuje Paul Gundersen z Met Office, cytowany przez "The Guardian".

Jorge to bardzo zła wiadomość dla mieszkańców terenów zalanych wcześniej przez Ciarę i Dennisa. (Fot. Getty Images)

W kraju będzie też bardzo wietrznie. "Wiatr, wiejący w kierunku południowo-zachodnim, będzie się nasilać do jutrzejszego poranka, a ostrzeżenia obowiązują w Irlandii Północnej, Walii, południowej Szkocji i znacznej części Anglii" - dodaje ekspert.

W lutym ulewny deszcz związany ze sztormem Ciara, a później z Dennisem, doprowadził do katastrofalnych powodzi m.in. w Yorkshire i Walii, a także w West Midlands.

Same zniszczenia po Ciarze, która uderzyła w kraj 8 i 9 lutego br., mają kosztować do 200 milionów funtów z tytułu roszczeń ubezpieczeniowych.

Czytaj więcej:

Birmingham: Wiatr rzucał lądującym samolotem Wizz Air

Ciara zabiła drugą osobę w UK. Na horyzoncie sztorm Dennis

Wielka Brytania zmaga się ze skutkami sztormu Dennis

Sztorm Dennis: Rekordowa liczba ostrzeżeń powodziowych w UK

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama