Menu

Kolejny dzień odwołanych lotów w UK. Huragan Dennis silniejszy, niż sądzono

Kolejny dzień odwołanych lotów w UK. Huragan Dennis silniejszy, niż sądzono
Wiele regionów Wielkiej Brytanii zostało zalanych i całkowicie odciętych od świata. (Fot. Getty Images)
Tysiące podróżnych w Wielkiej Brytanii musiały zmierzyć się dziś z kolejnym dniem utrudnień po tym, jak w całym kraju odwołano setki połączeń. W wyniku nadejścia nad Wyspy huraganu Dennis, wiatr osiągał prędkość ponad 140 km/h.
Reklama

Tylko dziś nad ranem odwołano w sumie 170 lotów w całym kraju. Huragan dał się we znaki zwłaszcza lotniskom Heathrow i Gatwick, na których panowały najtrudniejsze warunki pogodowe.

Według wstępnych szacunków, odwołane loty dotknęły w sumie ponad 25 tys. pasażerów. Ostateczna liczba będzie znana jednak dopiero jutro, ponieważ wciąż nie wiadomo, które loty do końca dnia się odbędą.

Liniami lotniczymi, które odwołały dziś najwięcej połączeń były niskobudżetowe EasyJet, a także narodowy przewoźnik British Airways. 

Powodzie w Walii "zagrażają życiu" - alarmuje Met Office. (Fot. Getty Images)

Met Office ogłosiło dziś w sumie 198 alertów powodziowych. Najpoważniejsza sytuacja panuje w południowej Walii, gdzie powodzie uznano za "zagrażające życiu".

Gatwick Airport wezwało pasażerów, aby - poza sprawdzeniem statusu swojego lotu - sprawdzili także stan dróg dojazdowych. Zwrócono uwagę, że odwołano większość połączeń kolejowych, a stan dróg również zmienia się z minuty na minutę.

Heathrow Airport spodziewa się, że sytuacja może poprawić się dopiero jutro rano. Do wieczora na lotnisku obowiązuje bursztynowy alert pogodowy.

Czytaj więcej:

Kolejny sztorm uderza w UK

Sztorm Denis: Odwołano ponad 300 lotów z Wielkiej Brytanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama