Kolejne ligowe bramki Wilczka i Świderskiego

Wilczek strzelił gola w 76. minucie przegranego na wyjeździe meczu z Aarhus 1:2. (Fot. Getty Images)
Kamil Wilczek z Broendby IF oraz Karol Świderski z PAOK Saloniki zdobyli wczoraj bramki dla swoich zespołów ligowych. Wilczek ma już 15 goli w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy piłkarskiej, zaś w greckiej Świderski zaliczył siedem trafień.

Wilczek strzelił gola w 76. minucie przegranego na wyjeździe meczu z Aarhus 1:2 w 17. kolejce. Grał cały mecz, a w końcówce zobaczył żółtą kartkę. Broendby zajmuje w duńskiej lidze trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów.

Natomiast Świderski zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, strzelając gola (w 16. minucie) w wygranym 1:0 spotkaniu z Larisą. Grał do 69. minuty. PAOK po jedenastu kolejkach greckiej ekstraklasy plasuje się na drugiej pozycji (27 pkt).

Obaj polscy piłkarze są liderami klasyfikacji strzelców w swoich ligach.