Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolejna wpadka Facebooka. "Niechcący" ukradł dane 1,5 mln użytkowników

Kolejna wpadka Facebooka. "Niechcący" ukradł dane 1,5 mln użytkowników
To najnowszy z serii incydentów związanych z prywatnością użytkowników Facebooka. (Fot. Getty Images)
Facebook mógł 'nieumyślnie importować' kontakty poczty elektronicznej 1,5 mln nowych użytkowników od maja 2016 r. Koncern Marka Zuckerberga zapewnia, że błąd został już naprawiony, a same dane są obecnie usuwane - podała agencja Reutera.
Reklama

Koncern z Menlo Park przekazał, że po zbadaniu sprawy na początku miesiąca przestał oferować osobom rejestrującym się do Facebooka możliwość weryfikacji poprzez hasło do skrzynki e-mail.

"W niektórych przypadkach podczas zakładania konta kontakty e-mail były nieumyślnie importowane do Facebooka. Oceniamy, że zaimportowane zostały kontakty około 1,5 miliona użytkowników" - wyjaśniło biuro prasowe Facebooka. "Te kontakty nie zostały nikomu udostępnione i jesteśmy w procesie ich usuwania. Naprawiliśmy ten błąd i powiadamiamy osoby, których kontakty zostały zaimportowane" - wskazała firma.

Facebook nie ujawnił, ilu osób w Polsce mógł dotyczyć problem.

Serwis Business Insider donosił wcześniej o gromadzeniu przez Facebooka danych kontaktowych z poczty elektronicznej użytkowników bez ich wiedzy i przyzwolenia. Po wpisaniu hasła z poczty miało się wyświetlać powiadomienie o "importowaniu" kontaktów bez wcześniejszego zapytania o zgodę.

Jak wskazuje agencja Reutera, to najnowszy z serii incydentów związanych z prywatnością użytkowników Facebooka. Pod koniec marca koncern ujawnił, że jego pracownicy mogli mieć dostęp do kilkuset milionów niezabezpieczonych haseł użytkowników. Platforma spotyka się także z krytyką prawodawców zarzucających jej m.in. wyłudzanie osobistych informacji od użytkowników oraz przyzwalanie na mowę nienawiści i dezinformację.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama