Menu

Kobiety z wyższym wykształceniem stanowią ponad jedną trzecią bezrobotnych

Kobiety z wyższym wykształceniem stanowią ponad jedną trzecią bezrobotnych
Tablica z ofertami pracy w Urzędzie Pracy w Lublinie. (Fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
Ze statystyk wynika, że tak właśnie jest w stolicy. Coraz trudniej zrobić karierę w Warszawie. 35 proc. zarejestrowanych bezrobotnych, to ludzie z dyplomami. Największy problem mają kobiety. Stanowią prawie połowę ogółu poszukujących pracy.
Reklama

Wyniki przedstawione przez Urząd Statystyczny w Warszawie nie napawają optymizmem. Wśród wszystkich bezrobotnych kobiet w stolicy, te z wyższym wykształceniem stanowią blisko połowę swojej grupy (42 proc). W przypadku mężczyzn jest dużo lepiej, bo ci z dyplomami – to "tylko" 27 proc.

Być może dzieje się tak dlatego, że w stolicy mieszka więcej pań. W połowie 2019 roku na 100 mężczyzn przypadało 117 kobiet. Do Warszawy przyjeżdża się "za pracą" chociażby dlatego, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosi tu średnio 6 669 zł (styczeń tego roku).

Im zamożniejsza dzielnica, tym więcej jednak odnotowuje bezrobotnych licencjatów, magistrów i inżynierów. Np. w Wilanowie jest ich 57 proc. (z ogólnej liczy osób zarejestrowanych w tamtejszym urzędzie pracy), a na Pradze Północ – tylko 18 proc. (czwarty kwartał ubiegłego roku). 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama