Menu

Klopp trenerem reprezentacji Niemiec? "W przyszłości jak najbardziej"

Klopp trenerem reprezentacji Niemiec? "W przyszłości jak najbardziej"
Klopp: "W Liverpoolu mi się podoba i na razie nie mam zamiaru się stąd wyprowadzać". (Fot. Getty Images)
Jeden z najbardziej wyrazistych niemieckich trenerów Juergen Klopp przyznał, że widzi siebie w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Niemiec, ale... nie teraz. Obecnie jest szkoleniowcem Liverpoolu i broni tytułu mistrzowskiego.
Reklama

"W przyszłości jak najbardziej, ale w tej chwili mam inne zadania. Mam pracę i to całkiem intensywną, więc nie wyobrażam sobie jej zamienić na coś innego" - podkreślił.

W Niemczech rozgorzała dyskusja nad zmianą selekcjonera po tym, jak drużyna prowadzona przez Joachima Loewa poniosła historyczną porażkę z Hiszpanią 0:6 w meczu Ligi Narodów. Tak wysoko kadra Niemiec przegrała ostatnio 89 lat temu. Media wśród kandydatów na posadę wymieniają właśnie Kloppa.

"Nie jestem pewien, czy ktoś mnie w tej sprawie pytał o zdanie, ale powtarzam - jestem trenerem piłkarzy Liverpoolu i w tej chwili mam pracę" - zaznaczył 54-letni trener, który kontrakt z "The Reds" ma podpisany do 2024 roku.

"A w Liverpoolu mi się podoba i na razie nie mam zamiaru się stąd wyprowadzać. Nawet jeśli pogoda czasami mogłaby być lepsza. Nie mam zamiaru teraz uciekać" - dodał.

Loew reprezentację Niemiec prowadzi od 2006 roku. Od tego czasu zdobył dwa medale mistrzostw świata (brąz 2010, złoto 2014) oraz wicemistrzostwo Europy w 2008 roku.

Czytaj więcej:

Liga angielska: Juergen Klopp trenerem sezonu

Klopp rozważa zakończenie kariery po 2024 roku

"Ja też się denerwuję". Klopp odpowiedział na list 11-latka

Hiszpańskie media: "Upokorzyliśmy Niemców!"

Sondaż: Większość Niemców za odejściem trenera Loewa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama