Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Klienci o Ryanair: "Chciwy" i "arogancki"

Klienci o Ryanair: "Chciwy" i "arogancki"
Respondenci, opisując Ryanair, najczęściej wybierali określenia: "chciwy", "podstępny" i "arogancki". (Fot. Getty Images)
Ryanair wylądował na samym dole corocznego rankingu Which?, który ocenia obsługę klienta 100 popularnych brytyjskich i irlandzkich marek - informuje BBC.
Reklama

W najnowszej ankiecie organizacji konsumenckiej Which?, w której uczestniczyło 4 000 osób, jedynie 45 proc. klientów pozytywnie oceniło irlandzkiego przewoźnika. To już szósty rok z rzędu, kiedy Ryanair zajął ostatnie miejsce w zestawieniu.

Respondenci mieli do wyboru 50 terminów opisujących linię lotniczą, przy czym najczęściej wybierali określenia: "chciwy", "podstępny" i "arogancki".

Według ekspertów, słaba ocena Ryanaira wynika z faktu, że brytyjscy piloci, pracujący dla linii, przystąpili właśnie do strajku, a spór dotyczy wynagrodzeń i warunków zatrudnienia.

Personel Marks and Spencer został opisany jako "dobrze wychowany". (Fot. Getty Images)

Jeżeli chodzi o innych przewoźników, źle w zestawieniu wypadli również British Airways i easyJet, którzy znaleźli się odpowiednio na 83. i 79. miejscu.

Po Ryanair najgorszymi firmami były: Scottish Power, BT, TalkTalk i Virgin Media. Scottish Power opisywano jako "arogancki", podczas gdy respondenci twierdzili, że pracownicy BT byli "wyniośli", a do Virgin Media przylgnęła łatka "zachłannego".

Personel sieci detalicznej Marks and Spencer, która zajęła w ankiecie drugą lokatę, został opisany jako "dobrze wychowany".

Tymczasem na pierwszym miejscu uplasował się bank telefoniczny i internetowy First Direct, a na kolejnych: wspomniany M&S, sprzedawca naczyń kuchennych Lakeland, sieć supermarketów Waitrose oraz sprzedawca książek Waterstones.

 

  Komentarze


  • Luk
   24 sierpnia, 12:29

   Gdybym mial wybor i mogl latac innymi liniami, nawet nie spokrzalbym na Ryanair... najgorszy syf na tej ziemi - jak mozna podniesc oplate za bagaz o 100% ( pierszenstwo wejscia ). STFU - Ryanair... mam nadzieje ze po Brexicie padniesz.

  • Miki
   24 sierpnia, 14:57

   R.traktuje pasażerów jak bydło i jest coraz bardziej zachłany.0 standartu a ceny całkowita wcale nie niskie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama