Menu

Kibice wściekli na Ibrahimovicia. "Totalny upadek moralny"

Kibice wściekli na Ibrahimovicia. "Totalny upadek moralny"
Autor rzeźby Zlatana podgrzał emocje, oświadczając: "Niech lokalni kibice sobie ją dewastują". (Fot. Getty Images)
Wiadomość o kupnie 25 procent udziałów sztokholmskiego Hammarby przez Zlatana Ibrahimovica wywołała burzę nienawiści w jego rodzinnym mieście Malmoe, gdzie w środę konna policja pilnowała odsłoniętego w październiku pomnika piłkarza, na którym zawieszono... klapę sedesową.
Reklama

W mediach społecznościowych rozpętała się kampania dotycząca zniszczenia "rzeźby zdrajcy", "aby nie pozostał po niej żaden ślad".

"Hańba", "zezwierzęcenie" i "totalny upadek moralny" - komentowali mieszkańcy Malmoe pytani na ulicach przez media, podkreślając, że są "zniesmaczeni", a Ibrahimvic od 27 listopada to w tym mieście persona non grata.

Kanał telewizji publicznej SVT, który 8 października przerwał program i przeprowadził transmisję z odsłonięcia rzeźby piłkarza, tym razem skomentował, że "Ibrahimovic, nazywany przez władze Malmoe wielkim synem tego miasta, właśnie spalił nieodwracalnie wszystkie mosty łączące go z nim".

Napis "Judasz" na drzwiach sztokholmskiej rezydencji piłkarza. (Fot. Getty Images)

Wiadomość o kupnie przez Ibrahimovica akcji Hammarby była tak istotna, że podczas jej nadawania na ulicach trąbiły samochody.

Cytowany przez popołudniówkę "Expressen" jeden z mieszkańców Adrian Nyberg nazwał inwestycję piłkarza "gwoździem do jego własnej trumny, w której powinien jak najszybciej zamieszkać". Emeryt i wieloletni kibic Malmoe FF Roland Wilsnon przyznał: "Obserwowałem jego rozwój od początku z dumą. Tutaj się urodził, wychował i tutaj wyszkolił. Otrzymał życiową szansę, był kochany, a teraz w bezczelny sposób obraził nas wszystkich. Zbeszcześcił swoje miasto".

Na domiar złego, wczoraj po południu autor rzeźby stojącej przed stadionem Malmoe FF Peter Linde podgrzał emocje oświadczając: "Niech lokalni kibice sobie ją dewastują. Ja i tak już pracuję nad drugą, jeszcze lepszą, z lokalizacją pod stadionem Hammarby w Sztokholmie".

Czytaj więcej:

Pomnik Zlatana Ibrahimovica odsłonięty w Malmoe

"Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem". Ibrahimovic pożegnał się z LA Galaxy

Ibrahimovic kupił udziały w klubie szwedzkiej ekstraklasy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama