Menu

Kanada: Umowy z EU będą obejmować Wielką Brytanię w okresie przejściowym

Kanada: Umowy z EU będą obejmować Wielką Brytanię w okresie przejściowym
Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa (CETA) pomiędzy UE a Kanadą została podpisana w 2014 roku. (Fot. Getty Images)
Wszystkie umowy pomiędzy Kanadą a Unią Europejską, w tym Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa (CETA), będą nadal obejmować Wielką Brytanię podczas okresu przejściowego po wystąpieniu tego kraju z UE - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych Kanady.
Reklama

"Oznacza to, że wymiana handlowa pomiędzy Kanadą a Wielką Brytanią będzie nadal objęta wolnym od cła dostępem do 98 proc. produktów, a firmy nie powinny doświadczyć żadnej zmiany w relacjach handlowych z Wielką Brytanią w tym okresie przejściowym" - napisano w komunikacie prasowym.

Również podróżujący do Wielkiej Brytanii obywatele Kanady nie powinni odczuć żadnej różnicy.

W ramach przygotowań do Brexitu rząd kanadyjski w ostatnich latach intensywnie współpracował z ministrami i urzędnikami brytyjskimi, w tym przy bezpośrednim udziale premierów obu krajów - poinformowano.

"Jesteśmy zdecydowani kontynuować wzmacnianie naszych relacji zarówno z UE, jak i z Wielką Brytanią, dla rozwoju naszych gospodarek i aby wspierać naszych przedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesów i tworzeniu większej liczby miejsc pracy w naszych krajach" - czytamy w komunikacie.

Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej punktualnie o 23:00 w piątek czasu londyńskiego, czyli o północy czasu środkowoeuropejskiego. Równocześnie zaczął się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego relacje pozostaną w dużej mierze niezmienione, a obie strony powinny rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji między Wielką Brytanią a UE, w tym przede wszystkim handlowych.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama