Menu

Kanada: Dziś w nocy zamknięcie granicy z USA

Kanada: Dziś w nocy zamknięcie granicy z USA
Kanada już zablokowała możliwość wjazdu na swoje terytorium osobom bez kanadyjskiego obywatelstwa lub prawa stałego pobytu. (Fot. Getty Images)
Z powodu pandemii koronawirusa granica Kanady ze Stanami Zjednoczonymi zostanie zamknięta najprawdopodobniej już dzisiaj w nocy - poinformował wczoraj szef kanadyjskiego rządu Justin Trudeau.
Reklama

W poniedziałek Kanada zablokowała możliwość wjazdu na swoje terytorium osobom bez kanadyjskiego obywatelstwa lub prawa stałego pobytu.

Z kolei od środy samoloty rejsów międzynarodowych mogą lądować tylko na międzynarodowych lotniskach w Toronto, Montrealu, Vancouver i Calgary.

Planowane zamknięcie granicy kanadyjsko-amerykańskiej wiąże się z obostrzeniami wobec ubiegających się o azyl. Jak poinformowała wczoraj wicepremier Chrystia Freeland, nielegalnie przekraczający granicę i składający wniosek o azyl będą izolowani na 14 dni. Nie ma jeszcze szczegółów, gdzie kwarantanna będzie się odbywać.

Trudeau powtórzył, że rozważana jest możliwość zastosowania rozwiązań ustawy o stanie wyjątkowym na poziomie federalnym, a trwające już nadzwyczajne rozwiązania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Lokalnie, na obszarach prowincji i terytoriów, stan wyjątkowy wprowadzono już w Kolumbii Brytyjskiej, Saskatchewan, Ontario, Nowym Brunszwiku. Prowincja Nowa Fundlandia i Labrador ogłosiła stan zagrożenia zdrowotnego, tak jak terytoria Nunavut, Northwest Territories (Terytoria Północnozachodnie) i Jukon.

Tydzień temu premier Kanady poinformował, że zakażona koronawirusem jest jego żona, Sophie Gregoire Trudeau. Oboje poddali się dwutygodniowej domowej kwarantannie. Trudeau pracuje z domu, kontaktując się cały czas z rządem i parlamentarzystami. Od początku tygodnia codziennie odbywają się konferencje prasowe Trudeau przed drzwiami rezydencji premiera, a on sam - informowano wczoraj - nie odczuwa żadnych dolegliwości.

W Kanadzie odnotowano dotychczas 803 przypadki COVID-19. Zmarło 10 osób. 

Czytaj więcej:

Żona premiera Kanady ma koronawirusa

Chaos i długie kolejki na międzynarodowych lotniskach w USA

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"

USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz

Szefowa KE: Ponad 100 tys. Europejczyków utknęło za granicą

  Komentarze
  • 77
   20 marca, 18:03

   Czy POLSKI ORZEL da rade !! ... gdzie bedzie gasil pragnienie !!
   Pozdro Wariacie !!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama