Menu

Kampania prezydencka: Sytuacja gospodarcza i zdrowie najważniejszymi tematami

Kampania prezydencka: Sytuacja gospodarcza i zdrowie najważniejszymi tematami
Wybory prezydenckie w Polsce budzą ogromne emocje. (Fot. Getty Images)
Sytuacja gospodarcza po pandemii to zdaniem 57 proc. badanych najważniejszy temat kampanii wyborczej. Z kolei 39,8 proc. ankietowanych za ważny temat uznało bezpieczeństwo zdrowotne w związku z pandemią – wynika z opublikowanego przez portal Onet.pl badania IBRIS-u.
Reklama
Reklama

Ankieterzy IBRIS-u zapytali Polaków o trzy najważniejsze tematy kampanii wyborczej. Według 57 proc. badanych jest to sytuacja gospodarcza po pandemii. Niewiele mniej osób – 39,8 proc. – do najważniejszych tematów zaliczyło bezpieczeństwo zdrowotne związane z pandemią. 22,7 proc. badanych do trzech najważniejszych tematów zaliczyło kwestię pedofilii w Kościele.

Ankietowani jako ważne wymieniali również wzrost cen (20,9 proc.), ocieplenie klimatu (18,9 proc.) i zanieczyszczenie powietrza (17 proc.).

13,3 proc. ankietowanych jako temat ważny wskazało kontynuację programów socjalnych (500 plus), a 11,6 proc. kwestię nadchodzącej suszy.

Dyskusję wokół praw mniejszości seksualnych (LGBT) jako ważną wskazało 8,8 proc. badanych, a 8,1 proc. stwierdziło, że istotna była dla nich zmiana kandydata KO na prezydenta.

6 proc. ankietowanych jako ważne wskazało przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. Prawie tyle samo (5,9 proc.) wskazało na temat roszczeń organizacji żydowskich wobec Polski.

Sprawa związana z głosowaniem na listę przebojów radiowej Trójki jako temat ważny została wskazana przez 2,6 proc. badanych. 6,7 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać żadnej ze spraw, która była dla nich w kampanii istotna.

Badanie IBRIS zrealizował metodą CATI 17 czerwca na próbie 1 100 osób.

Czytaj więcej:

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosować za granicą?

Ponad 382 tys. Polaków zarejestrowało się w wyborach prezydenckich za granicą

  Komentarze
  • Bubu
   22 czerwca 2020, 06:34

   slowo,wypad,w rece tego nieuczciwego czlowieka,to swiadectwo chamstwa,zwolennikow czaskowskiego,bo ucziwosc,i ,,patriotyzm,,tego typka,znamy

  • Jadzia
   22 czerwca 2020, 06:44

   Mam nadzieję,że kochany PIS wygra.Panie Kaczyński kocham was,wasza oddana Jadzia.

  • Do Jadzia
   22 czerwca 2020, 08:24

   Czyli jestes za dalszym zadluzaniem Polski, rozdawnictwem zasilkow tak ze patologia ma wiecej na alkohol i papierosy , za 500+ dla wszystkich nawet bogatych i za popieraniem nierobstwa. Za tym ze w TV publicznej jest propaganda jak za komuny. Gratuluje myslenia.

  • Obserwator
   22 czerwca 2020, 10:03

   Mam pytanie do was wszystkich
   Z całym szacunkiem do osób LGBT NIE POTĘPIAM ICH ze by było jasne , ale czy wy jako Polacy popieracie związki małżeńskie tej samej płci i to by mogli adoptować dzieci? Stawiając się w sytuacji tych dzieci odpowiedzcie mi na to pytanie eksperci. I czy jesteście tez za tym by marszów równości było więcej za podatników pieniądze ?
   Czy chcecie by wasze dzieci na to się patrzyli ? Za nim zagłosujecie najpierw się bardzo dobrze zastanówcie JAKA POLSKĘ CHCECIE W PRZYSZŁOŚCI ZASTAĆ O ILE WAS TO NAPRAWDĘ INTERESUJE

  • Vistula
   22 czerwca 2020, 10:21

   @Do Jadzia, niezlie sie najarales, albo swiata nie widzisz poza TWNem. Jak za komuny to moze bylo za Kraski, kiedy to TV publiczna kopiowala wszystko z TWNu czy Polsatu, Thuskowi nikt NIE SMIAL zadac trudnego pytania. Teraz dzieki temu, ze TV publiczna podaje to co podaje, czyli np. co Czaskoski (kandydat krakoski) mowil jeszcze kilka lat temu, jak dawal rade z kozami I z jakims skladem tartacznym w centrum miasta za 1 mln zlotych to daje wlasnie sens tzw pluralizmu w mediach. Tylko dla wyborcow Jachiry demokracja to dyktat plastikowych kolesi, ktorzy zmieniaja zdanie co 4 dni,

  • Damian
   22 czerwca 2020, 12:54

   Czy ktoś dostał pakiet wyborczy?? Jest poniedziałek a pakietu brak. A gdzie czas na odesłanie?

  • Gggg
   22 czerwca 2020, 12:55

   Tylko Trzaskowski.On jest gwarantem ,ze Polska wróci na pozycje lidera w Europie i będą się z nami liczyć.Trzask i po dlugopisie✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️

  • Do Gggg
   22 czerwca 2020, 13:55

   O jakim liderze ty mówisz ?
   Za piec lat będziesz mówił już inaczej i zapewne zmienisz zdanie o Trzaskowskim
   Chłopie z leć na ziemie bo pierdoly piszesz
   Nigdy nikogo z PO

  • Anna
   24 czerwca 2020, 14:12

   LGBT to ludzie, którym należą się prawa tak jak każdym innym. każdy ma prawa do bycia z bliskimi ludźmi. To co Duda o nich mówi to wstrętne.
   Nie rozumiem jak ktoś może przebywać za granicą, i jeszcze być tak nie rozgarnietym, że nie nauczył się szanować wszystkich. Z Polskiej homofobii trzeba wyrosnąć.
   Szkoda ze tylu Polaków godzi się na to co Ordo Juris pod przykrywką PiSu wyprawia w Polsce.
   Przecież oni są finansowani przez Rosję, i nie uznają Watykanu!
   Ordo Juris to faszyzm.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama