Menu

Kampania "Get ready for Brexit" zawieszona. "Zmarnowano £100 mln"

Kampania "Get ready for Brexit" zawieszona. "Zmarnowano £100 mln"
Na przygotowania informacyjne do Brexitu wydano już sporo pieniędzy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd potwierdził zawieszenie kampanii reklamowej 'Get ready for Brexit', która informowała o konieczności przygotowania się na bezumowne wyjście Wielkiej Brytanii z UE 31 października. 
Reklama

Decyzja o zawieszeniu zapadła po tym, jak Boris Johnson i liderzy państw UE formalnie zaakceptowali przedłużenie Brexitu do 31 stycznia 2020 r.

Eksperci szacują, że kampania reklamowa, która obejmowała billboardy w przestrzeni publicznej, reklamy w radiu, telewizji, a także w mediach społecznościowych, kosztowała brytyjskich podatników ok. 100 mln funtów.

Pomimo zapewnień Borisa Johnsona, Wielka Brytania nie opuści jutro UE. (Fot. Getty Images)

Do sprawy odniósł się lider opozycyjnej Partii Pracy, Jeremy Corbyn, który ocenił, że "pieniądze te zostały zmarnowane, a można je było wydać na zatrudnianie pielęgniarek, paczki z żywnością czy opiekę dla osób starszych".

Jak poinformowało BBC, poza kampanią reklamową, rząd wstrzymał również Operację Yellowhammer - zestaw planów awaryjnych, które miały wejść w życie już jutro, a których celem było "zapewnienie płynności w funkcjonowaniu kraju".

Czytaj więcej:

Izba Gmin zdecydowała: Nowe wybory odbędą się 12 grudnia

UE oficjalnie przedłużyła Brexit. Tusk: "To może być ostatni raz"

  Komentarze
  • @@@@@
   30 października 2019, 12:20

   A jak Corbyn zmarnowal kase i jego poprzednicy to bylo ok Jak ktos bedzie glosowal na liberalow to wtedy zobaczy zime sredniowiecza bo program I reformy Corbyna doprowadzs ten kraj do bankructwa jak by nie blokowal to by jutro bylo bay bay

  • Xseń
   30 października 2019, 12:53

   Łatwo Kogoś Negować!! , ale Anglia to najgłupszy i Zagrzybialy Kraj w Zachodniej Europie!!!

  • Bruno
   30 października 2019, 14:44

   No i cały plan poszedł wpizdu! 😁

  • Kf
   30 października 2019, 16:22

   Kolego @@@@ Corbin ani nigdy nie był u władzy ani nigdy nie był liberałem, Corbin też nigdy nie był euroentuzjastą i każde jego słowo jest rownie kłamliwe jak słowa Borisa. Czas dwupartyjności i prymitywnej ordynacji jednomandatowej niedługo dobiegnie końca.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama