Menu

Jysk wkracza do Irlandii. Rywal IKEA otworzy 15 sklepów

Jysk wkracza do Irlandii. Rywal IKEA otworzy 15 sklepów
Irlandia jest "bardzo ważnym rynkiem dla firmy". (Fot. Wikipedia)
Duński rywal IKEI zapowiedział rozszerzenie rynku na Irlandię. Na początek planowane jest otwarcie 15 sklepów - informuje Independent.ie.
Reklama

Ponad 200 osób znajdzie zatrudnienie w sieci, której regularnymi klientami są od lat członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Założona w 1979 roku firma działa obecnie w 51 krajach, w których ma 2,7 tys. oddziałów.

Pierwszy irlandzki punkt powstanie w Naas (hrabstwo Kildare) już w kwietniu. Dwa kolejne planowane są w maju w Droghedzie i Navan, a czwarty jeszcze tego lata - w Portlaoise.

W Wielkiej Brytanii Jysk sprzedaje kanapy od około €194, a stoły jadalne z kompletem krzeseł od €110. W ofercie ma także wszystkie dodatki w skandynawskim stylu hygge – świece, poduszki i bibeloty - informuje Independent.ie.

W języku duńskim słowo “jysk” odnosi się do osób i rzeczy z Półwyspu Jutlandzkiego i często kojarzone jest ze skromnością, starannością i uczciwością.

Jak podkreśla Roni Tuominen, szef działu handlowego, Irlandia jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy. "Sektor handlu ma na Zielonej Wyspie bardzo silną pozycję. Jako firma skupiamy się na otwieraniu co roku nowego rynku. Bardzo się cieszymy, że 2019 będzie oznaczał wprowadzenie marki do Irlandii” - podsumował.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama