Menu

Już ponad milion imigrantów z UE otrzymało settled status

Już ponad milion imigrantów z UE otrzymało settled status
Osoby, które nie zarejestrują się w Home Office, będą przebywać na terenie Zjednoczonego Królestwa nielegalnie. (Fot. Getty Images)
Milionowa osoba pochodząca z Unii Europejskiej zarejestrowała się w tym tygodniu w ramach brytyjskiego programu osiedleńczego, zaledwie pięć miesięcy po jego rozpoczęciu. Home Office wskazuje tym samym na duży sukces projektu legalizującego pobyt imigrantów z UE na Wyspach.
Reklama

Jak przekazano w komunikacie, "Home Office dąży do tego, aby proces ubiegania się o status osoby osiedlonej był jak najprostszy". Dodano, że "urzędnicy szukają możliwości, aby przyznawać settled status, a nie odmawiać jego przyznania". 

Aktualne statystyki obejmują okres od momentu rozpoczęcia programu do lipca br. W sumie zarejestrowało się już ponad milion imigrantów z UE, w tym 179 800 aplikacji pochodziło od Polaków. Przy okazji zaapelowano do osób, które wciąż zwlekają z ubieganiem się o status osoby osiedlonej, aby niezwłocznie to zrobiły.

Niezależnie od tego, czy Wielka Brytania i UE dojdą do porozumienia przed 31 października 2019 r., obywatele Unii Europejskiej mieszkający w Wielkiej Brytanii muszą zalegalizować swój pobyt do 31 grudnia 2020 r.

Jak informował niedawno Home Office, najwolniej rejestrującą się nacją wśród imigrantów z UE są Polacy. Swoje zaniepokojenie tym faktem wyraziła m.in. organizacja polonijna Zjednoczenie Polskie, która napisała w tej sprawie listy do premiera Borisa Johnsona.

Polacy niechętnie legalizują swój pobyt w brytyjskim systemie osiedleńczym. (Fot. Getty Images)

Więcej informacji na temat rejestracji można znaleźć TUTAJ

  Komentarze
  • Alicja
   16 sierpnia 2019, 15:55

   Skoro mam stala rezydenture i dokument, ze zdjeciem, powierdzajacy to , to po co mi setlled status? Rejestracja nie daje zadnego potwierdzenia, ne ma zadnego dokumentu powierdzajcego. To zwykla biurokracja.

  • Anna
   16 sierpnia 2019, 16:05

   znakowani jak owce, z teczkami dokumentow na udowodnienie egzystencji w UK i problemami na lotniskach w wjazdem. Wszystkiego dobrego rodacy!

  • Wtorek
   16 sierpnia 2019, 16:08

   mam Permit Residence, WRS i NIN w tym kraju.
   byle nielegalny podróżnik z naczepy tira ma więcej praw i przywilejów niż legalnie pracujący i odprowadzający składki Europejczyk a on nie ma żadnych dokumentów.
   Pytanie brzmi: Jak długo będę dyskryminowany za stosowanie się do obowiązujących przepisów w tym kraju??
   Może później wystarczy zakopać paszport i nie przyznawać się do żadnego obywatelstwa tak jak inni rdzewni przybysze z okupowanych wcześniej krajów?

  • Bert Bert
   17 sierpnia 2019, 07:44

   Na ponad 1 milion 200 tys Polakow aplikacje wypelnilo 179 800 . Rece i spodenki opadaja...

  • CAT
   17 sierpnia 2019, 11:09

   Imigrantów.....!? A ilu obywateli UE dostało taki status?

  • Czytelnik anonimowy
   17 sierpnia 2019, 11:19

   bye bye hahahaha

  • Hah
   21 sierpnia 2019, 12:09

   Jak mozna zyc i mieszkac w kraju jak sie nie zna prawa podstawowego danego kraju?ile mozna o tym pisac i nie dociera?co ma do tego 20 lat tu życia.nic.nadal glupi.statut jest obowiazkiem dla wszystkich obywsteli.nie chcesz sie dostosowac do nowych przepisow?trudno.twoj problem i deportacja.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości