Menu

Już 6 przypadków koronawirusa w Irlandii

Już 6 przypadków koronawirusa w Irlandii
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn zaraziły się koronawirusem podczas wspólnego wyjazdu do północnych Włoch. (Fot. Getty Images)
Cztery nowe przypadki koronawirusa potwierdzono wczoraj wieczorem w Irlandii, wskutek czego liczba zakażonych w tym kraju wzrosła do sześciu - poinformowały władze medyczne.
Reklama

Wszystkie cztery osoby - dwie kobiety i dwóch mężczyzn - zaraziły się koronawirusem podczas wspólnego wyjazdu do północnych Włoch, a obecnie przebywają na oddziale chorób zakaźnych w jednym ze szpitali na zachodzie kraju. Nie sprecyzowano, czy chorzy są ze sobą spokrewnieni.

Poprzednie dwa przypadki koronawirusa w Irlandii wykryto we wschodniej części kraju.

Naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan w rozmowie z publiczną stacją RTE przekazał, że nie uważa, by w efekcie nowych zakażeń należało wprowadzać kolejne ograniczenia w podróżowaniu. Uważa też, że nie ma obecnie powodu, by odwoływać paradę z okazji dnia św. Patryka, która co roku przyciąga 17 marca do Dublina tysiące turystów.

Również wczoraj dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdzono we wschodzącej w skład Zjednoczonego Królestwa Irlandii Północnej, co zwiększyło bilans zakażeń do 3 przypadków. 

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd przedstawił strategię walki z koronawirusem

Burmistrz Londynu: "Nie ma ryzyka" zakażenia się koronawirusem w metrze

W UK zakazano "siejących panikę" reklam masek

Liczba przypadków koronawirusa w UK wzrosła o 34. Łącznie jest 85 chorych

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama