Menu

Już 5 mln Brytyjczyków podpisało petycję, żeby anulować Brexit

Już 5 mln Brytyjczyków podpisało petycję, żeby anulować Brexit
Wczoraj ulicami Londynu przeszły setki tysięcy osób, domagając się drugiego referendum ws. Brexitu. (Fot. Getty Images)
Liczba podpisów pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej przekroczyła dzisiaj 5 milionów.
Reklama

To trzy razy więcej podpisów niż wszystkie probrexitowe petycje łącznie i jednocześnie najpopularniejszy protest online w historii. Pod wnioskiem podpisuje się średnio 2 tys. osób na minutę - informuje "Metro".

W ciągu pierwszych trzech dni od utworzenia petycja przekroczyła próg 100 tys. podpisów, co oznacza, że ​​musi być przedmiotem debaty w brytyjskim parlamencie.

Londyn nie rozważa jednak scenariusza odwołania Brexitu. Premier Theresa May poparła w minionym tygodniu przyjęte przez Radę Europejską nowe terminy dot. procesu wyjścia z UE.

May podkreśliła, że posłowie ponownie zagłosują nad projektem umowy regulującej warunki opuszczenia Wspólnoty i stoją w obliczu "momentu podjęcia decyzji", wzywając ich do udzielenia poparcia dla proponowanego tekstu porozumienia, aby "zakończyć ten okres niepewności".

Tymczasem wczoraj ulicami Londynu przeszły setki tysięcy osób, które domagają się drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Wśród manifestujących byli m.in. pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.

Petycję dotyczącą anulowania Brexitu można podpisać TUTAJ.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości