Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Już 400 000 Europejczyków złożyło wniosek o settled status

Już 400 000 Europejczyków złożyło wniosek o settled status
Rejestracja settled status jest konieczna dla tych, którzy po Brexicie nadal chcą mieszkać w UK. (Fot. Getty Images)
Ponad 400 000 obywateli krajów Unii Europejskiej złożyło już wniosek o uregulowanie swojego statusu imigracyjnego po Brexicie w Zjednoczonym Królestwie. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ujawniło, że od pełnego uruchomienia rejestracji settled status liczba wniosków wyniosła około 200 000.
Reklama

Home Office poinformował, że ponad 230 000 osób złożyło wniosek o status osoby osiedlonej jeszcze w fazie próbnej systemu – przed 30 marca 2019 roku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło również, że 57 organizacji otrzyma środki finansowe na pomoc ubiegającym się o status. Rząd przeznaczy na to 9 mln funtów, a środki mają pomoc w dotarciu do osób chorych, ze słabą znajomością języka angielskiego czy chorym psychicznie, innymi słowy wszystkim tym, którzy mogą nie poradzić sobie z udowodnieniem swojej obecności na terenie UK w ciągu ostatnich pięciu lat.

"Obywatele UE mają ogromny wkład w życie tego kraju i chcemy, aby wszyscy tutaj zostali. Dlatego wprowadziliśmy system rejestracji, który jest darmowy i prosty. Ważne jest, aby nikt nie pozostał bez statusu osoby osiedlonej, szczególnie osoby, które mogą mieć trudności z rejestracją. To 9 milionów funtów ma w tym pomóc" – cytuje szefa MSW Sajida Javida dziennik "The Gurdian".

Brytyjska gazeta przypomina, że program przeznaczony jest dla obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej oraz obywateli Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, a także dla członków rodzin obywateli tych krajów.

Settled status potwierdza prawo Europejczyków do kontynuowania życia i pracy w UK na czas nieokreślony.

"Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2021 roku, jeśli Zjednoczone Królestwo opuści UE na podstawie umowy brexitowej, jeśli natomiast dojdzie do twardego Brexitu – trzeba będzie się zarejestrować do 31 grudnia 2020 roku" – przekazuje "The Guardian".

Brytyjski rząd szacuje, że nawet 4,1 mln Europejczyków i członków ich rodzin może kwalifikować się do ubiegania się o status osoby osiedlonej.

 

  Komentarze


  • Ed
   12 kwietnia, 17:56

   no ciekawe ile baniek polakow tutaj jest...wszystko wyjdzie

  • Co mi zrobisz jak mnie z.
   12 kwietnia, 18:44

   mam w uk dom na kredyt oraz wzielem kredyt gotowkowy i na firme łacznie okolo 50k nawet samochod i nowy telefon , nie jestem zainteresowany ich papierkami i niezamierzam sie rejestrowac bo rejestrowalem sie 13 lat temu. moga mnie wyrzucic z uk i spłacic za mnie wszystkie kredyty. heehhe

  • Janusz
   12 kwietnia, 21:48

   Grażynka? wysłała ty już te formularze?

  • Adam
   12 kwietnia, 22:34

   Bardzo łatwo złożyć wniosek przez internet.
   Odpowiedź pozytywną otrzymałem w ciągu 10 dni.
   Pozdrawiam

  • Czytelnik anonimowy
   12 kwietnia, 23:15

   ale jak? Uk zła i niedobra i wszyscy idioci

  • Faro
   13 kwietnia, 09:56

   settled status jesy nielegalny a Wielka Brytania nie ma prawa go oczekiwac bo nadal sa w Unii ! I dzialaja wg. prawa unijnego, nic sie nie zmienilo wiec ludzie troche myslcie i bez paniki. Mieli wyjsc , nie wyszli . Dopoki tak jest dzialanie to nie ma ani zadnej mocy prawnej ani zadnego sensu.Nawet jesli jakos z niej wyjda to bedzie na to 2 lata.O ile ci ktorzy tk bardzo teraz tefo chca beda nadal go chcieli :-)

  • Zyga59
   13 kwietnia, 10:19

   A brexit to wogole będzie,bo jakoś cienko to widzę...

  • Kondzio Ogrodnik
   13 kwietnia, 10:24

   Z ty paszportem GB uwazaj..to poniekąd Brytyjczyk..nie zycze klopotow na lotnisku,promie czy pociągu..a juz slyszalem o scenach Polakow gdy ich dziecko mialo UK Pass. Po 2: Rodacy kochani po co ten pospiech przy rejestracji? Jest na to 2 lata a Brytole sa nieobliczalni..zmienią cos i co? Znowu bedziecie srać ogniem..ksera..kopie..akty..kwity..itp..itd..Po co to? Troch spasujcie ..ludzie...Pozdrawiam

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama