Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Justyna Kowalczyk nie kończy kariery!

Justyna Kowalczyk nie kończy kariery!
Kowalczyk znów gotowa do walki (Fot. Getty Images)
Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk oświadczyła w środę, że nadal będzie startować, a jej celem są mistrzostwa świata w Falun w 2015 roku.
Reklama
Mieszkanka Kasiny Wielkiej podkreśliła jednak, że zamierza mniej intensywnie trenować, a Puchar Świata nie będzie jej priorytetem w sezonie 2014/15. "Przygotowania centralne rozpocznę dopiero 1 sierpnia. Wcześniej będę trenować indywidualnie bądź w klubie" - oznajmiła biegaczka.

Sportsmenka dodała, że główną imprezą w najbliższym sezonie będą dla niej mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Falun.

Sezon 2013/2014 miał dla zawodniczki dramatyczny przebieg. Tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi Kowalczyk doznała kontuzji stopy. Jak wykazało prześwietlenie, upublicznione już podczas ZIO, doznała ona wielowarstwowego złamania piątej kości śródstopia.

Zawodniczka nie zważając na to postanowiła nie wracać do Polski, lecz podjąć gruntowne leczenie dopiero po zakończeniu imprezy.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama