Menu

Juncker wolał posadę Tuska: "Łatwiej mieć pracę na część etatu"

Juncker wolał posadę Tuska: "Łatwiej mieć pracę na część etatu"
Juncker: "Szef Komisji pracuje 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej mniej". (Fot. Getty Images)
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ujawnił wczoraj, że w 2014 roku, gdy obsadzano kluczowe unijne stanowiska, wolał być szefem Rady Europejskiej, czyli objąć fotel, który przypadł Donaldowi Tuskowi.
Reklama

"Jestem człowiekiem kompromisu. Dobrze jest składać propozycje, dobrze mieć wiele inicjatyw, ale jako przewodniczący Komisji Europejskiej nie jesteś tym, kto o nich decyduje. Robią to Rada Ministrów UE, Rada Europejska" - przyznał w wywiadzie dla brukselskiego portalu Politico.

Zasugerował jednocześnie, że wolałby być mniej obciążony pracą, a takie jest - jego zdaniem - stanowisko szefa Rady Europejskiej.

"Łatwiej jest mieć pracę na część etatu niż na cały etat. Szef Komisji pracuje 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej mniej, powiedzmy" - oświadczył. Prowadzący wywiad obiecał, że następnym razem zapyta Tuska, czy ma taką samą opinię. "Tak, ma taką samą" - odparł szef KE.

Juncker ujawnił, że nie był proszony o to, by pozostać w urzędzie na kolejną kadencję. Tłumaczył, że decyzja, by zakończyć po pięciu latach pracę w roli szefa KE, dała mu niezależność od chcących wpływać na jego decyzje szefów państw i rządów.

Szef KE przyznał, że lubi prezydenta USA Donalda Trumpa, choć nie zgadza się z nim w wielu kwestiach. Jak wskazał, dobre relacje na poziomie ludzkim pomagają w prowadzeniu trudnych negocjacji.

Juncker zdradził ponadto, że po raz ostatni sam prowadził samochód w 2009 r. i musi odnowić prawo jazdy, by móc się poruszać autem po odejściu z urzędu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama