Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Juncker: Milczenie UE było "błędem" przed referendum ws. Brexitu

Juncker: Milczenie UE było "błędem" przed referendum ws. Brexitu
Ówczesny premier David Cameron prosił UE, aby nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył, że jednym z błędów popełnionych w UE podczas jego kadencji było to, że w 2016 r. przed referendum ws. Brexitu blok milczał w tej sprawie. Jego zdaniem, UE powinna wtedy odpowiedzieć na 'kłamstwa' w tej kwestii.
Reklama

Juncker wziął dzisiaj udział w Brukseli w konferencji przed zbliżającym się szczytem unijnym w rumuńskim Sybinie, na którym unijni liderzy maja dyskutować o tym, w jakim kierunku ma zmierzać UE.

Szef KE był m.in. pytany, jakie porażki poniosła UE w trakcie jego kadencji. Jak odpowiedział, jeden z błędów popełnionych w UE podczas jego kadencji polega na tym, że przed referendum ws. Brexitu w 2016 r. blok milczał w tej sprawie. Jego zdaniem, UE powinna wtedy odpowiedzieć na "kłamstwa" rozpowszechniane przez tych, którzy byli zwolennikami wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE.

"Błędem było wtedy nieinterweniowanie i niewtrącanie się, ponieważ bylibyśmy jedynymi, którzy mogliby odeprzeć kłamstwa, które były rozpowszechniane. Myliłem się, że milczałem w ważnym momencie" - oświadczył szef KE.

Jak zaznaczył, błędem było to, że czołowe instytucje bloku podążały za radą ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który prosił je, aby nie mieszać się w wewnętrzne sprawy Wielkiej Brytanii.

Juncker: Przed referendum ws. Brexitu w 2016 r. blok milczał w tej sprawie i to był "błąd". (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Greg
   7 maja, 21:57

   A ja Wam wszystki na zlosc zaglosuje wlasnie na PIS !

  • Obserwator
   8 maja, 19:58

   Co do treści artykułu. to fakt, że UE oddała sprawę bez walki. Na miejscu UE nie zgodziłbym się z prośba Camerona, bo sprawa exitu dotyczy nie tylko zainteresowanego, ale całą UE!!!!!!. Do tego należny pamiętać, co tak rozwścieczyło Brytyjczyków a o czym się zapomina - otwarcie granic UE dla Turków!!!! Po referendum temat szybko upadł. A tak na marginesie UE nie potrzebuje hamulcowych. Życie toczy się dalej i musi ewoluować. Dla 27, EU bez GB może w perspektywie wyjść na dobre.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama