Menu

Jordania: Nożownik zaatakował grupę turystów

Jordania: Nożownik zaatakował grupę turystów
Dżarasz, pięknie zachowane rzymskie miasto na północy Jordanii, to jedna z największych atrakcji tego kraju. (Fot. Getty Images)
Nożownik zaatakował dzisiaj kilku turystów, przewodnika i ochroniarza w będącym atrakcją turystyczną mieście Dżarasz w Jordanii, ok. 50 km od stołecznego Ammanu - poinformowała policja. Napastnik został zatrzymany.
Reklama

Według źródła w służbach bezpieczeństwa, wśród rannych są trzy turystki z Hiszpanii. Kobiety przewieziono do szpitala. Źródła w obronie cywilnej przekazały agencji Reutera, że ich obrażenia są lekkie. Jordańska gazeta "Al-Ghad" podaje z kolei, że turyści pochodzili z Meksyku i zostali ciężko ranni.

Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać zakrwawioną kobietę leżącą na ziemi. Lokalne media podają, że ochroniarz został ranny, gdy próbował ująć nożownika.

Na razie nie są znane szczegóły zajścia ani motyw sprawcy. MSZ Hiszpanii nie odpowiedziało na zapytanie Reutera w tej sprawie.

Dżarasz, pięknie zachowane rzymskie miasto na północy Jordanii, to jedna z największych atrakcji tego kraju. Branża turystyczna jest kluczowym sektorem gospodarki Jordanii.

Napływ zagranicznych gości do tego kraju zmniejszył się w obawie przed niepokojami wywołanymi przez arabską wiosnę i konfliktami w państwach sąsiadujących z Jordanią.

Jednak od dwóch lat - jak zaznacza Reuters - odnotowuje się wzrost odwiedzin turystów z Europy. Agencja pisze, że według większości biur podróży Jordania jest najbezpieczniejszym kierunkiem wypraw na Bliskim Wschodzie.

  Komentarze
  • Typ
   6 listopada 2019, 12:39

   Z pewnością leczył się psychiatrycznie to stała reguła

  • Luki
   6 listopada 2019, 19:42

   Co to za ochroniarz...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama