Menu

Johnson nie wyklucza otwarcia pubów już w czerwcu

Johnson nie wyklucza otwarcia pubów już w czerwcu
Premier: "Jestem teraz w tej kwestii dużo bardziej optymistyczny niż wcześniej". (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson zwrócił się do naukowców o dokonanie przeglądu dwumetrowej zasady dystansu społecznego, aby sprawdzić, czy można ten odstęp zmniejszyć. W ten sposób chce pomóc m.in. sektorowi gastronomicznemu - informuje Metro.co.uk.
Reklama

W środę Boris Johnson przekazał deputowanym Izby Gmin, że Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Kryzysowych (Sage) została poproszona o przegląd obecnych zaleceń dotyczących ponownego otwarcia pubów, restauracji czy kawiarni.

Początkowe plany rządu zakładały, że miejsca te będą mogły wznowić działalnośc 4 lipca, ale pojawił się cień nadziei na otwarcie ogródków piwnych znacznie wcześniej, bo już w czerwcu.

"Jeśli chodzi o branżę hotelarsko-gastronomiczną, to naprawdę chcemy ją otworzyć tak szybko, jak to możliwe. Problemem w tym sektorze jest wprowadzenie środków, które będą spełniały zasady dystansu społecznego" - przyznał Boris Johnson.

"Ale jestem teraz w tej kwestii dużo bardziej optymistyczny niż wcześniej. Jesteśmy w stanie zrobić wiele rzeczy szybciej, niż myślałem" - stwierdził. "Mam nadzieję, że w miarę zmniejszania się liczby zakażeń, będziemy w stanie zmniejszyć ten dwumetrowy dystans, co - moim zdaniem - jest kluczowe w transporcie i sektorze hotelarsko-gastronomicznym" - dodał.

Premier przyznał, że naukowcy z Sage utrzymują, iż "zachowanie dwumetrowego odstępu istotnie wpłynie na ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem", ale - jak zapewnił - już poprosił naukowców o przegląd tego zalecenia w odniesieniu do pubów czy restauracji.

Zdaniem Emmy McClarkin, szefowej British Beer and Pub Association (BBPA), 19 z 47 tys. pubów nie będzie w stanie wznowić działalności, o ile dystansowanie społeczne nie zostanie złagodzone do metrowego odstępu.

Właściciele mniejszych pubów podkreślają, że - przy zachowaniu dwumetrowego dystansu - do lokali wejdzie zbyt mało potencjalnych klientów, a puby nie będą mogły na siebie zarabiać.

Czytaj więcej:

Rząd opublikował wytyczne jak zapobiegać zakażeniu w miejscach pracy

Anglia: W czerwcu "warunkowe" otwarcie pubów i sklepów z ubraniami

Rząd UK: Zapomnijcie o piciu piwa przy barze

  Komentarze
  • Dlaczego
   29 maja, 08:10

   on siedzi przy barze , dwa dni temu powiedział ze nie ma picia przy barku

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama