Menu

Johnson: Wprowadzimy surowsze kary za poważne przestępstwa

Johnson: Wprowadzimy surowsze kary za poważne przestępstwa
Johnson przekonywał, że wcześniejsze warunkowe zwalnianie osób skazanych za terroryzm to wina Partii Pracy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział dzisiaj zaostrzenie kar za terroryzm, ale także za przestępstwa seksualne i z użyciem przemocy. Obwinił poprzednio rządzącą Partię Pracy za system umożliwiający przedterminowe zwalnianie skazanych za terroryzm.
Reklama

Spora część wywiadu, który Johnson udzielił dzisiaj przed południem stacji BBC, była poświęcona piątkowemu atakowi terrorystycznemu na London Bridge. Jak się okazało, jego sprawca, Usman Khan był w przeszłości skazany za terroryzm, a w grudniu zeszłego roku został warunkowo zwolniony z więzienia.

"Zamierzamy wprowadzić surowsze wyroki dla sprawców poważnych przestępstw seksualnych i przestępstw z użyciem przemocy oraz terrorystów. Absolutnie potępiam to, że ten człowiek był na ulicy, uważam, że było to całkowicie odrażające i zamierzamy podjąć działania" - podkreśał Johnson.

Przekonywał, że wcześniejsze warunkowe zwalnianie osób skazanych za terroryzm jest możliwe wskutek przepisów, przyjętych przez wcześniejsze rządy Partii Pracy.

"Powodem, dla którego ten zabójca chodził po ulicach, było automatyczne wcześniejsze zwolnienie, które zostało wprowadzone przez lewicowy rząd" - zaznaczył premier.

Nie udzielił jednak przekonującego wyjaśnienia, dlaczego jego Partia Konserwatywna nie zajęła się tym dotychczas, skoro rządzi od 2010 r. "Jestem nowym premierem, mamy inne podejście" - stwierdził Johnson, który urząd szefa rządu objął w lipcu.

Czytaj więcej:

Atak na London Bridge: Polak jednym z bohaterów, którzy powstrzymali terrorystę

Johnson: Skazani za terroryzm nie powinni być przedterminowo zwalniani

ISIS przyznaje się do ataku na London Bridge

BBC: 74 skazanych w UK za terroryzm "jest już na wolności"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama