Menu

Johnson: To bardzo smutny dzień, ale pokonamy epidemię

Johnson: To bardzo smutny dzień, ale pokonamy epidemię
"Jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, te liczby zaczną schodzić w dół". (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson, odnosząc się do rekordowo dużej liczby nowych zgonów spowodowanych przez koronawirusa, oświadczył wczoraj późnym wieczorem, że to bardzo smutny dzień, ale zapewnił, że jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, uda się pokonać epidemię.
Reklama

"Nie miejmy wątpliwości, że to był smutny, smutny dzień. Ale nie miejmy wątpliwości, że jeśli będziemy podążali za programem, który obecnie realizujemy, jeśli będziemy stosować się do środków, które wspólnie podjęliśmy, to nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że te liczby zaczną schodzić w dół i odwrócimy trend koronawirusa w następnych tygodniach i miesiącach" - przekazał Johnson w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

Wczoraj po południu brytyjskie Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu poprzedniej doby, czyli od godz. 17:00 w poniedziałek do 17:00 we wtorek, zmarły z powodu koronawirusa 563 osoby, co jest zdecydowanie największą liczbą od początku epidemii.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się tym samym do 2 353. Rekordowy - o 4 324 - był także wzrost nowo wykrytych zakażeń, ich liczba to już 29 474.

Johnson ponownie zapowiedział też zwiększenie liczby testów, podkreślając, że jest to kluczowe do pokonania koronawirusa. Rząd jest coraz mocniej krytykowany za niewystarczającą ilość testów - szczególnie za fakt, że brakuje ich dla pracowników NHS. Władze już kilkanaście dni temu obiecywały, że wkrótce zostanie osiągnięty poziom 25 tys. dziennie, tymczasem ich liczba nie sięga nawet 10 tys.

Brytyjski premier sam przebywa obecnie w izolacji w związku z tym, że u niego również potwierdzono obecność koronawirusa. Zapewnił jednak, że cały czas zdalnie kieruje rządem.

Czytaj więcej:

Boris Johnson wysłał list ostrzegawczy do każdego domu w UK

Co czwarty lekarz w UK na "chorobowym"

Tempo nowych zakażeń w UK "będzie rosnąć przez 2-3 tygodnie"

Rząd UK: "W ten weekend tysiące nowych respiratorów zejdą z linii produkcyjnej"

W UK rekordowa liczba 563 zgonów w ciągu doby

  Komentarze
  • Jolka
   2 kwietnia, 09:46

   Na mojej ulicy dzis w nocy zabrali 2 osoby RIP :(((

  • Kitekat
   2 kwietnia, 09:58

   BoJo wygląda jakby za chwilę miał zejść z tego świata...czyżby worldexit panie premierze ?

  • Mr.Bean
   2 kwietnia, 10:45

   Lock down oraz przymusowa kwarantanna nie tylko w Anglii,ma za zadanie odciążenie szpitali,a nie walkę z wirusem,analitycy uważają,że obecna epidemia zwolni tempo latem z powodu wyższej temperatury,ale na jesień można spodziewać się drugiej fali i tak do momentu,kiedy naukowcy nie znajdą leku na tego wirusa.Ciekaw jestem jak brytyjska gospodarka to przetrzyma?.

  • Przemko
   2 kwietnia, 11:23

   panie płemierze - czy Zjednoczone Królestwo MA laboratoria, gdzie prowadzi się badania nad bronią biologiczną??? jeśli tak - dlaczego jeszcze nie są zamknięte i zaorane? czekamy, aż "wydostanie" się coś, co będzie zabijało 99 % zakażonych? bo o tym, że przy COVID19 KTOŚ MAJSTROWAŁ w laboratorium wiadomo już od dawna! to jest najważniejsza nauka dla świata - ZLIKWIDOWAĆ BROŃ BIOLOGICZNĄ!

  • Przemek
   2 kwietnia, 11:25

   ponad 50% ludzi przechodzi przez to bez objawow i to oni sa najbardziej niebezpieczni. Poczytajcie o islandii gdzie ze wzgledu na niska populacje udalo sie przeprowadzic bardziej szczegolowe badania, na pocieszenie dodam ze wynika z tego jak i rowniez z niemieckich statystyk, ze wirus nie jest az tak zabojczy, w uk bada sie dopiero szpitalne przypadki, wiec zarazonych w UK bedzie okolo 1,5 miliona

  • Tak się spytam:
   2 kwietnia, 12:15

   A ja /65/ mam kaszel od 45 lat.Pewnie umrę?

  • Gościu
   2 kwietnia, 12:23

   Skoro wojska brytyjskie jako jedyne umiały się oprzeć virusowi XX wieku ( malari) to dlaczego obecnie Brytyjczycy nie wykorzystują tego leku do walki z koronavirusem?!

  • Tola
   2 kwietnia, 12:52

   Ja budziłem się jakiś czas temu zalany potem miałem katar ikaszel a od 2 tygodni czuje się zdrów jak ryba mam nadzieje ze już korona mnie zostawiła w spokoju

  • Do Mr Bean
   2 kwietnia, 13:38

   Ty się nie martw O brytyjską gospodarkę...oni sobie poradzą...
   Ty lepiej się martw O polska gospodarkę...bo będzie druga Grecja I to w krótkim czasie.

  • Tom
   2 kwietnia, 15:13

   ...za rok za dzien za chwileee razem nie bedzie nas ....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama