Menu

Johnson: Rozwiązania ws. Brexitu nie ma "w walizce", trzeba "ciężkiej pracy"

Johnson: Rozwiązania ws. Brexitu nie ma "w walizce", trzeba "ciężkiej pracy"
Boris Johnson: "Tak, istnieje spora szansa na zawarcie umowy". (Fot. Getty Images)
Rozwiązania w sprawie Brexitu nie ma 'w walizce'. Potrzebna jest jeszcze 'ciężka praca' - przekonywał wczoraj premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson po spotkaniu z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem, które nie zakończyło się przełamaniem pata na linii Londyn-Bruksela.
Reklama

"Tak, istnieje spora szansa na zawarcie umowy, tak, widzę jej kształt, każdy z grubsza widzi, co można zrobić.  To trudny moment, oczywiście jesteśmy bardzo, bardzo chętni, aby to zrobić, ale nie chcę, aby ludzie myśleli, że to już jest w walizce. Nie musi być koniecznie w walizce, do wykonania pozostaje ciężka praca" - przekazał Johnson dziennikarzom w Luksemburgu po spotkaniu z szefem KE.

Wczorajsze rozmowy Junckera z Johnsonem w sprawie Brexitu nie przyniosły przełomu. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu.

Była to pierwsza bezpośrednia rozmowa Junckera z brytyjskim premierem, odkąd Johnson został w lipcu szefem rządu. Przywódcy spotkali się na roboczym lunchu w jednej z restauracji w stolicy Wielkiego Księstwa.

Wczorajsze rozmowy Junckera z Johnsonem w sprawie Brexitu nie przyniosły przełomu. (Fot. Getty Images)

W komunikacie wydanym po spotkaniu KE przekazała, że jego celem było "podsumowanie toczących się rozmów technicznych między UE i Wielką Brytanią oraz omówienie kolejnych kroków".

"Przewodniczący Juncker przypomniał, że obowiązkiem Zjednoczonego Królestwa jest zaproponowanie rozwiązań prawnych zgodnych z umową o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Podkreślił ciągłą gotowość i otwartość Komisji na zbadanie, czy takie propozycje spełniają cele backstopu. Takie propozycje nie zostały jeszcze przedstawione" - poinformowała KE.

  Komentarze
  • Polak
   17 września 2019, 11:40

   Dzień dobry Państwu. Chciałem tylko powiedzieć, że elektorat Platformy Obywatelskiej ma znikome wyniki. Dziękuję

  • Wili
   17 września 2019, 14:03

   Idz ty przygłupie. W dupie jest nie w walizce.

  • Fadel
   17 września 2019, 19:02

   Pora przypomnieć Brytyjczykom co im obiecywano po brexicie przed referendum w 2016 roku.

  • Hehe
   17 września 2019, 23:26

   Czy roszczeniowcy nadal sfrustrowani? Czy patologia i ukrywający się poszukiwani listem gończym nadal liczą, że Brexit zostanie odwołany i oni dalej będą mogli cwaniaczyć? Coż, z umową czy nie w końcu do Brexitu dojdzie. Niektórzy też wrócą do PL 'na tarczy' i skończy się praca za najniższą stawkę w UK, często połączoną z dojeniem systemu socjalnego przy rownoczesnym udawaniu przez kolegami w Polsce brytyjskiego biznesmena :))) Taki wstyd, taki wstyd, hehe

  • Obserwator do Hehe
   18 września 2019, 15:17

   Słuchaj nie każdy człowiek pracujący poza granicami naszego pięknego kraju jest poszukiwany i udaje biznesmena są ludzie którzy pracują uczą się i wiele innych ciekawych rzeczy robią legalnie więc nie bierz wszystkich do jednego worka bo wyjechali żeby żyć lepiej. A Ciebie jak coś boli to też możesz spróbować albo udawać bizmesmena w Polsce.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.07.2020
  GBP 4.989 złEUR 4.474 złUSD 3.956 złCHF 4.201 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości