Menu

Johnson: Najważniejsza umowa o wolnym handlu to ta z UE

Johnson: Najważniejsza umowa o wolnym handlu to ta z UE
Johnson: "Najważniejsze jest porozumienie z naszymi przyjaciółmi i partnerami po drugiej stronie kanału La Manche". (Fot. Getty Images)
Najważniejsza umowa o wolnym handlu, jaką musi zawrzeć Wielka Brytania, jest ta z Unią Europejską - oświadczył wczoraj brytyjski premier Boris Johnson. Wyraził też nadzieję na korzystną dla kraju umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi.
Reklama

"Najważniejsza umowa, jaką potrzebujemy zawrzeć, to porozumienie o wolnym handlu z naszymi przyjaciółmi i partnerami po drugiej stronie kanału La Manche" - podkreślił Johnson w wywiadzie dla Sky News.

Szef brytyjskiego rządu odniósł się też do przyszłej umowy o wolnym handlu między jego krajem a USA. "Z mojego doświadczenia wynika, że Amerykanie to bardzo twardzi negocjatorzy, zawrzemy z nimi świetną umowę, która otworzy drogę do zdobycia szans przez firmy, a zwłaszcza firmy usługowe, w USA" - stwierdził. Dodał, że spodziewa się trudnych rokowań, wyraził jednak przekonanie, że "osiągniemy cel".

Wczoraj przebywający w Londynie John Bolton, doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, oświadczył, że Waszyngton "chce być pomocny w Brexicie" i entuzjastycznie poprze Brexit bezumowny, jeśli tak zdecyduje Londyn

Gdy Johnson 24 lipca zastąpił na stanowisku premiera Theresę May, media oceniały, że może to doprowadzić do zacieśnienia sojuszu między Wielką Brytanią a USA, a - po Brexicie - w stosunkach międzynarodowych Londyn będzie się skupiał na zbliżeniu z Waszyngtonem. 

 

  Komentarze


  • Londynczyk
   13 sierpnia, 17:57

   Teraz to: naszymi przyjaciółmi i partnerami. Wcześniej wrogami. Nie dawać im żadnych forów. Są mili, jak czegoś chcą.

  • Żadna umowa
   14 sierpnia, 13:15

   Żadnej umowy im nie dawać o żadnym wolnym handlu haseł wolny jest dla członków uni europejskiej nie dla krajów 3 świata jak uk

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama