Menu

Johaug najszybszą biegaczką narciarską świata

Johaug najszybszą biegaczką narciarską świata
Norweżka była tak szybka, że sędziowie kilkakrotnie sprawdzali stopery. (Fot. Getty Images)
Therese Johaug wygrała wczoraj bieg narciarski na 10 kilometrów techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii w takim tempie, że sędziowie kilkakrotnie sprawdzali stopery. Pokazały czas, jaki jeszcze nigdy żadna kobieta nie uzyskała na tym dystansie.
Reklama

"21.33 minuty to niesłychany wynik i nowy rekord świata, choć co prawda nieoficjalny, ponieważ w tej dyscyplinie długość tras się różni" - wykrzyknął Torgeir Bjoern, komentaror kanału telewizji NRK transmitującego zawody w Drammen.

Był to też 13. złoty medal Norweżki w mistrzostwach kraju. "Czułam, że biegnę bardzo szybko, lecz moim zdaniem czas, który uzyskałam może był efektem trochę krótszej trasy. Pomimo to sama zdziwiłam się różnicami czasowymi" - przyznała mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata.

Druga na mecie Astrid Uhrenhold Jacobsen straciła do Johaugh aż 44,6 sekundy i przyznała, że dla niej był to też najszybszy bieg w karierze. "Z Johaug nie mogłam wygrać, ponieważ już na 6. kilometrze traciłam 36 sekund" - przyznała.

Trzecia była Udnes Weng ze stratą 51,5 s, a czwarta Ragnhild Haga ukończyła bieg tracąc 58,7. Na mecie powiedziała, że Johaug biega w innym świecie. "Żeby dla nas były jakiekolwiek szanse, powinno się jej zakazać w mistrzostwach kraju używania kijków albo musimy poczekać aż zakończy karierę" - podsumowała.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama