Menu

Jeszcze do 29 sierpnia Polacy mogą się zgłaszać po zwrot pieniędzy w ramach PPI

Jeszcze do 29 sierpnia Polacy mogą się zgłaszać po zwrot pieniędzy w ramach PPI
Termin składania skarg upływa już 29 sierpnia! (Fot. Getty Images)
Zostało niewiele ponad miesiąc do 29 sierpnia - końca terminu na składanie skarg odnośnie PPI. Urząd Nadzoru Finansowego - Financial Conduct Authority (FCA), czuwający nad sektorem usług finansowych i chroniący konsumentów na terenie Wielkiej Brytanii, ponagla mieszkańców Wielkiej Brytanii do podjęcia decyzji o składaniu skarg odnośnie ubezpieczenia spłaty tego zadłużenia.
Reklama

Ubezpieczenie (Payment Protection Insurance - PPI) było sprzedawane standardowo w latach 1990-2010 z większością produktów kredytowych, jako „dodatek" do płatnego konta, zabezpieczenie rat w przypadku sklepowych kart płatniczych, czy produktów katalogowych. Nawet jeśli bank odmówił pierwotnie wypłaty odszkodowania, wciąż można starać się o zwrot zapłaconej prowizji przy sprzedaży PPI.

Do tej pory prawie 4 mln ludzi weszło już na stronę FCA, codziennie odbierane jest ponad 44 000 telefonów, w tym w języku polskim. Najnowsze dane FCA pokazują, że w sumie 334, 3 milionów GBP zostało wypłaconych w kwietniu 2019 roku klientom, którzy wnieśli skargę dotyczącą PPI. Łączna kwota wypłacona od stycznia 2011 r. wynosi w związku z tym 35,3 mld GBP. Banki wciąż mają jeszcze do wypłacenia wciąż około 5 miliardów funtów.

Aby podkreślić, jak pilny jest termin, FCA uruchomiła kolejną przykuwającą uwagę kampanię reklamową na terenie całego kraju trwającą przez całe lato, w której udział bierze „ruchoma głowa" Arnolda Schwarzeneggera, przedstawiająca losy bohatera aż do finalnego dnia kampanii - 29 sierpnia 2019.

Oprócz tego, FCA od 9 lipca będzie wysyłać swoich ambasadorów do miejsc, gdzie gromadzą się lokalne społeczności, takich jak: domy parafialne, domy kultury i restauracje w całym kraju, wzywając mieszkańców do podjęcia działania odnośnie PPI, zanim będzie za późno.

"Zostało nieco ponad 10 tygodni, więc czasu coraz mniej, aby ubiegać się o zwrot pieniędzy za PPI. Mówiąc najprościej, jeśli nie złożymy skargi do swojego kredytodawcy do 29 sierpnia 2019 r., nie będziemy mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy za PPI, więc powinniśmy podjąć decyzję jak najszybciej. Możemy łatwo i bezpłatnie sprawdzić, czy mamy PPI. Nie musimy martwić się o formalności, potrzebne są jedynie: data urodzenia oraz poprzednie adresy zamieszkania. Wystarczy znaleźć w wyszukiwarce FCA PPI lub zadzwonić pod numer: 0800 101 88 00, aby dowiedzieć się jak to zrobić" - tłumaczy Emma Stranack, dyrektor ds. komunikacji FCA, liderka kampanii z ramienia organizacji - FCA’s PPI Deadline Campaign.

Konsumenci, którzy nie złożą skargi do swoich usługodawców do 29 sierpnia 2019 r., nie będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy za PPI.

Wsparcie FCA jest dostępne online na: fca.org.uk/ppi lub poprzez infolinię FCA: 0800 101 8800. Możliwe jest również uzyskanie informacji w swoim rodzimym języku lub innym formacie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama