Menu

"Jestem rozdarty". Brat Borisa Johnsona podał się do dymisji

"Jestem rozdarty". Brat Borisa Johnsona podał się do dymisji
Jo Johnson: "To jest nierozwiązywalne napięcie". (Fot. Getty Images)
Jo Johnson, młodszy brat brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, oświadczył, że rezygnuje z funkcji posła i ministra, ponieważ 'jest rozdarty między lojalnością wobec rodziny a interesem narodowym'.
Reklama

"To jest nierozwiązywalne napięcie, a także czas, aby inni mogli wcielić się w rolę parlamentarzysty i ministra" - napisał dzisiaj na Twitterze szef resortu biznesu i poseł z Orpington w Kent.

Podkreślił, że służenie swoim wyborcom od 2009 roku było dla niego "zaszczytem".

To nie pierwszy raz, kiedy Jo Johnson podał się do dymisji. W listopadzie ub. roku brat premiera zrezygnował z zajmowanego stanowiska ministra transportu w rządzie Theresy May.

Polityk wyraził wówczas swoje rozczarowanie polityką dotyczącą Brexitu i wezwał do przeprowadzenia nowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Wczoraj brytyjska Izba Gmin poparła projekt ustawy otwierającej drogę do zablokowania bezumownego Brexitu i opóźnienia wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r. Upadł też wniosek w sprawie przyspieszonych wyborów.

Brytyjskie media podkreślają, że  Boris Johnson stał się w efekcie pierwszym premierem w historii, który przegrał trzy pierwsze głosowania za swojej kadencji z rzędu.

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama