Menu

Jest plan budowy sali koncertowej w centrum Dublina

Jest plan budowy sali koncertowej w centrum Dublina
O tym, że w budynku działało dawniej kino, przypominałby interaktywny ekran, na którym byłyby wyświetlane informacje o wydarzeniach. (Fot. Getty Images)
Irlandzki inwestor przedstawił plany budowy 10-piętrowego wieżowca w miejscu dawnego Screen Cinema. W budynku znalazłaby się m.in. sala widowiskowa na 520 miejsc.
Reklama

Plan wyburzenia 9-piętrowego College House i postawienia w tym miejscu nowoczesnego wieżowca przedstawiła radzie Dublina Marlet Property Group. Nowa sala koncertowa miałaby wypełnić lukę między mniejszymi klubami - w typie Sugar Club dla 350 osób oraz dużymi - jak Button Factory.

"Lokal przyczyniłby się do stworzenia nowego, pełnego życia, dynamicznego kwartału z blokiem Hawkins House i pełniłby funkcję łącznika między Grafton Street, Temple Bar oraz dokami. Byłoby to centralne miejsce dla pobliskich restauracji, kawiarni, marketów i galerii” - napisała firma w liście do rady miasta.

O tym, że w budynku działało dawniej kino, miałby przypominać umieszczony na zewnątrz interaktywny ekran, na którym byłyby wyświetlane informacje o wydarzeniach. W budynku znalazłoby się także miejsce na nowoczesne biura - informuje "Herald".

Decyzja w sprawie pozwolenia na budowę ma zostać wydana w przyszłym miesiącu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama