Menu

Jest nowy rekord. Na koncie WOŚP ponad 115 milionów złotych

Jest nowy rekord. Na koncie WOŚP ponad 115 milionów złotych
28. finał WOŚP zakończył się tradycyjnym happeningiem "światełko do nieba". (Fot. Twitter/WOŚP)
Wczoraj przed północą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 100 mln zł. '115 362 894 zł. Dziękujemy! To Wasza zasługa' - podała na Twitterze fundacja.
Reklama

Wczoraj w Polsce i w kilkunastu krajach za granicą odbył się 28. finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1 760 sztabach. Sztaby i wolontariusze - których było prawie 120 tys. - byli w niemal każdym zakątku Polski.

Zebrane pieniądze mają być przekazane na "polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

Za granicą sztaby WOŚP powołano m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA i Australii. W tym ostatnim kraju WOŚP zbierała pieniądze na pomoc w walce z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

Wśród przedmiotów wystawionych na licytacje wspierające WOŚP były m.in. replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, kolacja z Robertem Lewandowskim, sukienka od Roksany Węgiel, kurtka w której Bogusław Linda wystąpił w filmie "Psy".

Można również licytować dary przekazane przez ambasadorów Chin, Francji, Irlandii, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i Palestyny.

28. finał WOŚP zakończył się tradycyjnym happeningiem "światełko do nieba". Światełko rozpoczęło się w Gdańsku, później przeniosło się na plac Bankowy w Warszawie.

W Gdańsku miało charakter wyjątkowy, poświęcono je bowiem zamordowanemu przed rokiem prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi.

Czytaj więcej:

Owsiak: Rok temu był najtrudniejszy moment w historii WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra też za granicą

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama