Menu

Jest decyzja: Eisenbichler i Freitag wystąpią w Zakopanem

Jest decyzja: Eisenbichler i Freitag wystąpią w Zakopanem
Eisenbichler pauzował z powodu urazu nadgarstka, którego nabawił się w wyniku upadku. (Fot. Getty Images)
Markus Eisenbichler i Richard Freitag po krótkiej nieobecności wracają do kadry i wystąpią w zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem - poinformowała Niemiecka Federacja Narciarska (DSV).
Reklama
Reklama

Eisenbichler, ubiegłoroczny mistrz świata na dużym obiekcie, pauzował z powodu urazu nadgarstka, którego nabawił się w wyniku upadku. Z kolei Freitag był bez formy i od trzech tygodni trenował indywidualnie.

"Oczywiście bardzo się cieszymy na konkursy w Zakopanem, bo są one zawsze rodzajem spektaklu. Mam nadzieję, że zarówno w drużynie, jak i indywidualnie uda nam się wskoczyć na podium" - oświadczył austriacki trener niemieckiej kadry Stefan Horngacher, który do kwietnia 2019 szkolił biało-czerwonych.

Na Wielkiej Krokwi jutro odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych, a na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

Żółtego plastronu lidera klasyfikacji generalnej PŚ bronić będzie Karl Geiger. Obok niego, Eisenbichlera i Freitaga, Horngacher do Zakopanego zabierze Stephana Leyhe, Piusa Paschke i Constantina Schmida.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama