Menu

"Jeremy Kyle Show" znika z anteny. Jeden z gości popełnił samobójstwo

"Jeremy Kyle Show" znika z anteny. Jeden z gości popełnił samobójstwo
Jeremy Kyle, gospodarz programu, znany jest z krytykowania swoich gości za to, jak żyją. (Fot. Getty Images)
ITV, najpopularniejszy kanał telewizji komercyjnej w Wielkiej Brytanii, zdjął z anteny kontrowersyjny 'Jeremy Kyle Show'. Decyzja ta została podjęta w związku ze śmiercią jednego z uczestników programu - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Brytyjskie media donoszą, że mężczyzna, który odebrał sobie życie, to 63-letni Steve Dymond.

W jednym z odcinków Brytyjczyka poddano testowi na wykrywaczu kłamstw. W ten sposób - na oczach zgromadzonej w studio publiczności i ponad miliona telewidzów - miał udowodnić, że nie oszukuje swojej narzeczonej, Jane Callaghan.

Dymont nie przeszedł badania na wariografie, a w rezultacie para rozstała się. Tydzień później mężczyzna popełnił samobójstwo - informuje "The Guardian".

Na ITV i producentów kontrowersyjnego programu spadła lawina krytyki. (Fot. Getty Images)

Reakcja kierownictwa kanału ITV, na którym emitowany jest talk show, była natychmiastowa - program zdjęto z anteny na czas nieokreślony. "Wszyscy w ITV są zszokowani i zasmuceni wiadomością o śmierci uczestnika The Jeremy Kyle Show. Nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi" - brzmi oświadczenie telewizji.

Mimo to na producentów kontrowersyjnego programu spadła lawina krytyki, a jednym z zarzutów jest brak odpowiedniej opieki psychologicznej dla występujących w nim gości. Brytyjscy posłowie zażądali nawet, aby program na dobre zniknął z ITV.

"The Jeremy Kyle Show" wystartował w 2005 roku i jest podstawą porannej ramówki ITV. Do dzisiaj nakręcono ponad 3 000 epizodów, w których goście dyskutują o osobistych konfliktach. W programie regularnie dochodzi do rękoczynów, a uczestników rozdzielają stojący w pogotowiu potężni ochroniarze.

Gospodarz programu znany jest z krytykowania swoich gości za to, jak żyją, a także z "wyjaśniania" sporów za pomocą wykrywaczy kłamstw i testów DNA. "Wydaje mi się, że celem Jeremy'ego Kyle'a jest pokazanie przygnębiającego obrazu dysfunkcyjnych ludzi, którzy żyją w jakimś zamieszaniu" - tymi słowami talk-show skomentował w 2007 r. jeden z brytyjskich sędziów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama