Menu

Jelenie Luca Bessona robią szkody. Ruszył proces

Jelenie Luca Bessona robią szkody. Ruszył proces
Reżyser nie zgadza się na odstrzał zwierząt. (Fot. Getty Images)
We francuskim Argentan w departamencie Orne rozpoczął się wczoraj proces Luca Bessona. Słynny francuski reżyser ma kłopoty sądowe z powodu żyjących na jego posiadłości jeleni, które czynią szkody na okolicznych polach.
Reklama

Reżyser nie zgadza się na odstrzał zwierząt, w związku z tym miejscowa federacja łowiecka, która musi płacić odszkodowanie tamtejszym rolnikom za szkody na ich polach wyrządzone przez jelenie, żąda od Bessona 122 tys. euro rekompensaty poniesionych wydatków.

Besson jest właścicielem posiadłości w małej francuskiej wsi La Trinite-des-Laitiers. Teren ten ma 160 hektarów, z czego 84 hektarów to las.

Żyjące tam jelenie nierzadko zapuszczają się na okoliczne pola wyrządzając na nich szkody, w związku z tym sześciu rolników uznało, że należy im się odszkodowanie w wysokości 117 tys. euro.

Rolnicy twierdzą, że jelenie Bessona wyrządzają mnóstwo szkód. (Fot. Getty Images)

"Gdy świat debatuje na temat dramatu ekologii i różnorodności biologicznej, czyli problemów dotyczących całej planety, myśliwi z Orne proszą mnie o zabicie jelenia, który przechodzi przed moim domem!? Może powinienem postawić dzieci na balkonie?" - grzmiał Besson we wrześniowym wydaniu "Le Parisien".

Na początku 2016 r. prefekt Orny zarządził kontrolowany odstrzał jeleni, a decyzję uzasadniono szkodami w uprawach miejscowych rolników. Myśliwi mogą jednak organizować polowania tylko za zgodą właścicieli terenów, na których żyją zwierzęta.

Czytaj więcej:

Jeleń wszedł do sklepu z ubraniami w centrum włoskiego kurortu

Okres godowy w Richmond Park. Jelenie mogą być agresywne

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama