Menu

Jak działa Royal Mail i Post Office w czasach koronawirusa?

Jak działa Royal Mail i Post Office w czasach koronawirusa?
Post Office: "W tej chwili większość oddziałów pocztowych jest otwarta jak zwykle, a łańcuch dostaw działa normalnie". (Fot. Getty Images)
Urzędy Post Office w Wielkiej Brytanii są otwarte jak zwykle, a Royal Mail zapewnia, że listy i przesyłki dostarczane są bez zakłóceń i wdrożono wytyczne dotyczące zachowania tzw. dystansu społecznego - informuje iNews.co.uk.
Reklama

"Ciężko pracujemy, aby dostarczać pocztę w Wielkiej Brytanii. Przesyłki oraz listy wciąż są odbierane i dostarczane w trybie normalnym, przy czym - w związku z szybko zmieniającą się sytuacją - lokalnie mogą wystąpić pewne opóźnienia" - poinformował Shane O'Riordain, dyrektor zarządzający w Royal Mail. 

Brytyjska Poczta Królewska zapewnia, że stosuje dodatkowe środki ochronne i podjęła szereg działań, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, klientom i partnerom biznesowym.

"Wdrożyliśmy wytyczne dotyczące zachowania tzw. dystansu społecznego: nasi pracownicy stoją od siebie w odległości minimum 2 metrów, a w naszych pojazdach może przebywać tylko jedna osoba. Poza tym, listonosze nie podają naszym klientom przenośnych urządzeń takich jak terminale płatnicze" - wymienił O'Riordain.

Royal Mail przekonuje, że osoby otrzymujące paczki nie są narażone na zakażenie Covid-19. (Fot. Getty Images)

Dodatkowo, paczki są umieszczane przed domem, a pracownicy Royal Mail w bezpiecznej odległości czekają, aż przesyłka zostanie odebrana przez klienta. 

O'Riordain dodał, że osoby otrzymujące przesyłki nie są narażone na zakażenie Covid-19. "Tego rodzaju wirusy nie przetrwają długo na przedmiotach, takich jak listy lub pudełka. Ale i tak wzywamy klientów do częstszego niż zwykle mycia rąk za pomocą mydła i gorącej wody" - zaapelował.

Dodał, że Royal Mail wciąż będzie współpracować z liniami lotniczymi, partnerami pocztowymi i kurierami w celu utrzymania międzynarodowych dostaw.

Również dyrekcja Post Office zapewnia, że "w tej chwili większość oddziałów pocztowych jest otwarta jak zwykle, a łańcuch dostaw działa normalnie".

"Poinstruowaliśmy wszystkich pracowników, aby przestrzegali zasad higieny rąk. O to samo prosimy naszych klientów. Apelujemy też, aby zachowali rozsądną odległość od osób zatrudnionych w naszych placówkach" - dodano.

Czytaj więcej:

Które sklepy w UK wciąż pozostaną otwarte?

Kolejne 87 zgonów w UK. Wojsko wspomoże pracę policji

"Koronawirusem już mogła zakazić się połowa populacji Wielkiej Brytanii"

Brytyjczycy potrzebni "od zaraz" do pracy w rolnictwie

Książę Karol ma koronawirusa

Brytyjski resort zdrowia: 3,5 miliona testów "w drodze do NHS"

    Komentarze
    • Czarny1125
      26 marca, 22:36

      Najgorszy pracodawca na jakiego się natknołem w swoim życiu.

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama

    Najnowsze wiadomości

    Kurs NBP z dnia 05.06.2020
    GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

    Sport


    Sport

    Reklama