Menu

Jak często Brytyjczycy biorą prysznic? Niektórzy raz na tydzień

Jak często Brytyjczycy biorą prysznic? Niektórzy raz na tydzień
Na bakier z higieną osobistą najczęściej są młodzi ludzie w wieku 8-24 lat. (Fot. Getty Images)
Jeden na 25 mężczyzn i jedna na 30 kobiet w Wielkiej Brytanii przyznało w sondażu, że korzysta z prysznica 'od święta', czyli tylko raz w tygodniu - informuje serwis Yahoo.
Reklama

Biorąc pod uwagę populację Wielkiej Brytanii, jeden prysznic bądź kąpiel w ciągu 7 dni to domena 1,24 miliona Brytyjczyków i 960 tys. Brytyjek.

Z ankiety przeprowadzonej przez YouGov Omnibus i Yahoo News UK wynika też, że najwięcej, bo 49 proc. respondentów myje się od stóp do głów raz dziennie. Jedna na pięć osób korzysta z prysznica lub wanny 4-6 razy w tygodniu, a 18 proc. - dwu- lub trzykrotnie.

Na bakier z higieną osobistą najczęściej są młodzi ludzie w wieku 18-24 lat. To właśnie oni dwa razy częściej niż ich starsi koledzy przyznawali się do sporadycznych kąpieli.

Jednak dr Daniel Atkinson zauważa, że codziennia kąpiel wcale nie jest konieczna. "Budzimy się i idziemy pod prysznic. To taka rutyna, nieprawdaż? Tak naprawdę wystarczy jeden prysznic w tygodniu - pod warunkiem, że codziennie myjesz się pod pachami i przemywasz twarz" - zaznacza ekspert w rozmowie z serwisem Yahoo.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama