Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jachty z dziećmi wywróciły się na Bałtyku

Jachty z dziećmi wywróciły się na Bałtyku
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody. (Fot. Getty Images/zdj. ilustracyjne)
Czworo dzieci zostało uratowanych, po tym jak dwa jachty typu Optymist wywróciły się na Bałtyku w Ustce. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody.
Reklama

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) poinformowała, że powodem wywrócenia się dwóch żaglówek były złe warunki pogodowe. "Przyszło załamanie pogody wcześniej prognozowane i łódki z dziećmi się wywróciły" – podały służby.

O zdarzeniu po godz. 18:30 powiadomił przypadkowy świadek. Na miejsce skierowane zostały dwie łodzie z brzegowej stacji ratowniczej Ustki ze statku Orkan.

Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni z morza uratowanych zostało czworo dzieci. "Jedno jest trochę poobijane" - zaznaczono. Na miejscu dziecku została udzielona pomoc medyczna. Z dziećmi na trzeciej łódce pływał ich trener, który, jak podały służby, był bezpieczny.

 

  Komentarze


  • Ja ebie
   22 września 2018, 14:48

   Trener debil z dziecmi na pokladzie podczas sztormu tylko pogratulowac

  • Pilot
   22 września 2018, 16:34

   " załamanie pogody wcześniej prognozowane"- a ten ch... z dziecmi na morze?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama