Menu

Jachty z dziećmi wywróciły się na Bałtyku

Jachty z dziećmi wywróciły się na Bałtyku
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody. (Fot. Getty Images/zdj. ilustracyjne)
Czworo dzieci zostało uratowanych, po tym jak dwa jachty typu Optymist wywróciły się na Bałtyku w Ustce. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody.
Reklama

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) poinformowała, że powodem wywrócenia się dwóch żaglówek były złe warunki pogodowe. "Przyszło załamanie pogody wcześniej prognozowane i łódki z dziećmi się wywróciły" – podały służby.

O zdarzeniu po godz. 18:30 powiadomił przypadkowy świadek. Na miejsce skierowane zostały dwie łodzie z brzegowej stacji ratowniczej Ustki ze statku Orkan.

Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni z morza uratowanych zostało czworo dzieci. "Jedno jest trochę poobijane" - zaznaczono. Na miejscu dziecku została udzielona pomoc medyczna. Z dziećmi na trzeciej łódce pływał ich trener, który, jak podały służby, był bezpieczny.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama