Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Sąd zablokował strajk irlandzkich pilotów Ryanaira

Irlandia: Sąd zablokował strajk irlandzkich pilotów Ryanaira
Piloci Ryanaira z Irlandii muszą wstrzymać się ze strajkiem. (Fot. Getty Images)
Irlandzki Wysoki Trybunał (High Court) zakazał dziś pilotom niskokosztowej linii lotniczej Ryanair w Dublinie udziału w strajku zapowiedzianym na jutro i pojutrze.
Reklama

Ryanair zwrócił się do sądu, aby nie dopuścić do strajku, zaplanowanego przez organizację Forsa, będącą podmiotem macierzystym irlandzkiego związku zawodowego pilotów IALPA.

Prawnik przewoźnika argumentował dziś przed sądem, że Forsa ogłosiła strajk jeszcze przed zakończeniem procedury mediacyjnej oraz że akcja protestacyjna byłaby pogwałceniem porozumienia, jakie Ryanair i Forsa zawarły w zeszłym roku.

Dzisiejszy wyrok oznacza, że strajk musi zostać przesunięty do czasu wyjaśnienia przed sądem, czy Forsa rzeczywiście złamała zapisy tamtego porozumienia.

Wciąż nie wiadomo, czy prawo do strajku utracą również piloci z UK. (Fot. Getty Images)

IALPA reprezentuje ok. 180 pilotów mających bazę w Dublinie i zatrudnionych bezpośrednio przez przewoźnika.

Linie lotnicze w komunikacie z zadowoleniem przyjęły decyzję Wysokiego Trybunału, która - jak podkreślono - uniemożliwi "mniejszości irlandzkich pilotów" udział w akcji strajkowej.

W ciągu dnia oczekiwana jest decyzja sądu w Wielkiej Brytanii w sprawie strajku zapowiedzianego również na jutro i pojutrze przez tamtejszych pilotów Ryanaira, zrzeszonych w organizacji BALPA. Domagają się oni podwyżek i poprawy warunków pracy.

Również dziś w Portugalii tamtejszy związek zawodowy personelu pokładowego SNPVAC ogłosił pięciodniowy strajk, rozpoczynający się tego dnia i mający potrwać do niedzieli 25 sierpnia. Ryanair uspokaja, że w Portugali obejdzie się bez poważnych zakłóceń w połączeniach ze względu na wymagany przez rząd warunek realizacji minimalnego poziomu usług.

SNPVAC skrytykowała ten wymóg, określając go jako kolejną próbę podjętą przez władze w celu osłabienia prawa pracowników do strajku. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama