Menu

Irlandia: Rządowa kampania przed referendum ws. rozwodów opóźniona

Irlandia: Rządowa kampania przed referendum ws. rozwodów opóźniona
Jaką decyzję ws. rozwodów podejmą mieszkańcy Zielonej Wyspy? (Fot. Getty Images)
Rządowa kampania na rzecz referendum w sprawie ułatwienia procedur rozwodowych zostanie zainaugurowana dopiero w najbliższy poniedziałek. Celem zmian, które będą poddane głosowaniu, jest m.in. zniesienie konieczności życia osobno przez 4 lata przed rozwiązaniem małżeństwa.
Reklama

Irlandzka minister kultury i dziedzictwa Josepha Madigan oceniła, że nie należy popadać w samozachwyt, ponieważ wynik referendum nie jest przesądzony. 

"Przed nami wiele spotkań, podczas których będziemy dyskutować o rozwodzie i o tym, dlaczego ludzie powinni wychodzić i głosować" - przekazała.

Irlandzka minister ds. kultury i dziedzictwa Josepha Madigan. (Fot. Facebook/Josepha Madigan)

Josepha Madigan odniosła się do tematu zbliżającego się referendum w związku z publikacją rządowego raportu "Divorce in Ireland: The Case for Reform". 

Napisany przez komisję prawniczą dokument zakłada, że rząd powinien skrócić czas życia osobno - wymagany do uzyskania rozwodu - z 4 do 2 lat. Irlandzka minister zauważyła jednak, że - zdaniem niektórych - taki okres powinien zostać całkowicie zniesiony.

"Rząd nie może jednak wprowadzać zmian zbyt radykalnie" - oceniła i dodała, że Irlandii zależy na dostosowaniu polityki do podobnej, która istnieje już m.in. we Francji, Holandii, Austrii, w Niemczech, Danii, Norwegii, Szkocji oraz Szwecji.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama