Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Rządowa kampania przed referendum ws. rozwodów opóźniona

Irlandia: Rządowa kampania przed referendum ws. rozwodów opóźniona
Jaką decyzję ws. rozwodów podejmą mieszkańcy Zielonej Wyspy? (Fot. Getty Images)
Rządowa kampania na rzecz referendum w sprawie ułatwienia procedur rozwodowych zostanie zainaugurowana dopiero w najbliższy poniedziałek. Celem zmian, które będą poddane głosowaniu, jest m.in. zniesienie konieczności życia osobno przez 4 lata przed rozwiązaniem małżeństwa.
Reklama

Irlandzka minister kultury i dziedzictwa Josepha Madigan oceniła, że nie należy popadać w samozachwyt, ponieważ wynik referendum nie jest przesądzony. 

"Przed nami wiele spotkań, podczas których będziemy dyskutować o rozwodzie i o tym, dlaczego ludzie powinni wychodzić i głosować" - przekazała.

Irlandzka minister ds. kultury i dziedzictwa Josepha Madigan. (Fot. Facebook/Josepha Madigan)

Josepha Madigan odniosła się do tematu zbliżającego się referendum w związku z publikacją rządowego raportu "Divorce in Ireland: The Case for Reform". 

Napisany przez komisję prawniczą dokument zakłada, że rząd powinien skrócić czas życia osobno - wymagany do uzyskania rozwodu - z 4 do 2 lat. Irlandzka minister zauważyła jednak, że - zdaniem niektórych - taki okres powinien zostać całkowicie zniesiony.

"Rząd nie może jednak wprowadzać zmian zbyt radykalnie" - oceniła i dodała, że Irlandii zależy na dostosowaniu polityki do podobnej, która istnieje już m.in. we Francji, Holandii, Austrii, w Niemczech, Danii, Norwegii, Szkocji oraz Szwecji.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama