Menu

Irlandia: Rząd podniósł zagrożenie wirusowe w Dublinie i ogłosił dodatkowe restrykcje

Irlandia: Rząd podniósł zagrożenie wirusowe w Dublinie i ogłosił dodatkowe restrykcje
Od początku epidemii w Irlandii wykryto 32 271 zakażeń, z czego 1 792 zakończyły się zgonem chorych. (Fot. Getty Images)
Rząd Irlandii ogłosił wczoraj podniesienie zagrożenia koronawirusem w stolicy kraju Dublinie do 3. poziomu w pięciostopniowej skali, co oznacza wprowadzenie dodatkowych restrykcji. Zaczęły one obowiązywać o północy z piątku na sobotę.
Reklama

We wtorek irlandzki rząd, w ramach średnioterminowego planu walki z epidemią, wprowadził pięciostopniową skalę zagrożenia wirusem. Wskazuje ona, jakie obostrzenia obowiązywać mają w zależności od aktualnego poziomu zagrożenia. Do tej pory cały kraj znajdował się na drugim poziomie. Jednak wczoraj, zgodnie z przewidywaniami zagrożenie w Dublinie, gdzie nowych przypadków koronawirusa jest najwięcej, zostało podniesiono do poziomu trzeciego.

Restrykcje na poziomie trzecim oznaczają, że wizyty w domach są ograniczone do członków jednego innego gospodarstwa domowego, nie są możliwe żadne spotkania towarzyskie w pomieszczeniach zamkniętych, na otwartych przestrzeniach maksymalna liczba osób, które mogą się spotkać zostaje ograniczona do 15 osób, a wesela muszą być ograniczone do 25 osób.

Ponadto nie mogą się odbywać żadne wydarzenia w pomieszczeniach zamkniętych, czyli z powrotem zostają zamknięte kina, muzea czy galerie, nie mogą się odbywać żadne rozgrywki sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego, restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą pozostać otwarte, ale z dodatkowymi ograniczeniami, nie mogą się też odbywać nabożeństwa, choć kościoły i inne świątynie pozostaną otwarte dla indywidualnych modlitw. Zalecane jest ograniczenie przemieszczania się do minimum i niewyjeżdżanie bez uzasadnionego powodu poza granice hrabstwa.

Dodatkowe ograniczenia w Dublinie mają obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie. (Fot. Getty Images)

"Wiem, że te ograniczenia rozzłoszczą wiele osób, ale dostaliśmy bardzo jasną radę, że one ratują życie" - oświadczył, ogłaszając restrykcje premier Micheal Martin. Dodał, że on sam jest nie tylko premierem, ale też ojcem, mężem, bratem, fanem sportu i kimś, kto lubi pójść do pubu z przyjaciółmi, więc dotkną go tak samo jak innych.

"Jako naród, w całej naszej historii, przeszliśmy przez wszelkie próby i trudy. I tę też przejdziemy. Wielką odpowiedzialnością, która spoczywa na barkach każdego z nas, jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że kiedy to minie, będziemy mieć przy sobie jak najwięcej naszych rodzin, przyjaciół i sąsiadów, żywych i w dobrym zdrowiu, aby cieszyć się lepszymi i jaśniejszymi dniami, które są przed nami" - mówił.

Dodatkowe ograniczenia w Dublinie mają obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie.

Późnym popołudniem ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby wykryto 253 kolejne zakażenia koronawirusem i zarejestrowano trzy zgony z powodu Covid-19. Jeśli chodzi o zakażenia, to ich liczba jest minimalnie większa od średniej z ostatnich siedmiu dni. Niemal połowa z nowo stwierdzonych infekcji ma miejsce w Dublinie.

Od początku epidemii w Irlandii wykryto 32 271 zakażeń, z czego 1 792 zakończyły się zgonem chorych.

Czytaj więcej:

Irlandia: 307 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od połowy maja

Irlandia: Rząd wprowadza zmiany w ograniczeniach w związku z koronawirusem

Irlandia: Polska na nowej "zielonej liście" krajów, do których można podróżować

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama